У Львові в обласній інфекційній лікарні померла 40-річна жінка з Волині, у якої після укусу кота запідозрили сказ.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на ZAXID.NET, яке цитує завідувачку 4 діагностичного відділення лікарні Тамілу Алексанян.
До інфекційної лікарні Львова пацієнтку з Волині госпіталізували на початку листопада. В одній із лікарень Волині у неї спершу лікували енцефаліт (запалення головного мозку), але стан пацієнтки погіршувався. Тоді її перевели в інфекційну лікарню Львова. Пацієнтку відразу госпіталізували в реанімаційне відділення. Та невдовзі у неї виникли клінічні симптоми сказу.
«Пацієнтка була збуджена, у неї виникали судоми буквально усіх м’язів, які неможливо було зняти, виникла слинотеча, а потім почалася паралітична стадія. Вона була підключена до апарата штучної вентиляції легень (ШВЛ) і 9 листопада померла», — каже Таміла Алексанян.
Пацієнтці поставили попередній клінічний діагноз сказ, але його ще мають підтвердити лабораторно.
8 серпня, як розповіли лікарям рідні, жінка поверталася з кладовища і побачила маленького котика, якого підібрала. Цей котик і вкусив жінку, але на укус спочатку не звернули увагу ні сама жінка, ні лікарі. Ймовірно, саме так жінка і заразилася на сказ.
Нагадаємо, на Рівненщині посилюють боротьбу зі сказом — зафіксовано десятки випадків.
