Ситуація зі сказом на Рівненщині залишається складною, але контрольованою.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на заступника голови Рівненської ОДА Олександр Кохан під час засідання протиепізоотичної комісії.
Від початку року в області вже зафіксовано 70 випадків сказу серед тварин. У кількох населених пунктах тривають оздоровчі заходи.
«Обговорили ризики та ухвалили рішення для посилення профілактики. Регулювання чисельності хижих і копитних тварин відбуватиметься відповідно до чинного порядку», — зазначив Кохан.
Для профілактики в області провели масштабну вакцинацію понад 180 тисяч домашніх тварин, а також пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин — розкладено близько 290 тисяч доз вакцини на площі понад 11,5 тис. км².
Крім того, під час засідання обговорили ситуацію щодо африканської чуми свиней, ящуру та блутангу. У 2025 році на Рівненщині випадків цих хвороб не зафіксовано.
Нагадаємо, на Рівненщині кіт зі сказом покусав людей.
