По всій Україні правоохоронці проводять обшуки у медзакладах.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Нацполіцю.
Правоохоронці документують схеми привласнення бюджетних коштів, які мали спрямовуватися на лікування українців в межах програм медичних гарантій.
Йдеться про фіктивні медичні послуги та маніпуляції з даними в електронній системі охорони здоров’я. За попередніми оцінками, сума збитків може сягати сотень мільйонів гривень.
70 обшуків проводять за сприяння Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України.



Обшуки у медзакладах проводять за фактами:
- привласнення та розтрати майна (ст. 191 Кримінального кодексу України);
- зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 ККУ);
- службового підроблення (ст. 366 ККУ);
- втручання в роботу автоматизованих систем (ст. 362 ККУ);
- службової недбалості (ст. 367 ККУ);
- легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 209 ККУ).
Санкції цих статей передбачають покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, поліція прийшла з обшуками до Департаменту фінансів КМДА.
