УкраїнаПо всій Україні проводять обшуки у медзакладах: причина 

По всій Україні проводять обшуки у медзакладах: причина 

По всій Україні правоохоронці проводять обшуки у медзакладах. 

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Нацполіцю.

Правоохоронці документують схеми привласнення бюджетних коштів, які мали спрямовуватися на лікування українців в межах програм медичних гарантій.

Йдеться про фіктивні медичні послуги та маніпуляції з даними в електронній системі охорони здоров’я. За попередніми оцінками, сума збитків може сягати сотень мільйонів гривень.

70 обшуків проводять за сприяння Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України.

Проведення обшуків 20 березня
Фото – Національна поліція України
Обшук
Фото – Національна поліція України
Масштабні обшуки
Фото – Національна поліція України

Обшуки у медзакладах проводять за фактами:

  • привласнення та розтрати майна (ст. 191 Кримінального кодексу України);
  • зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 ККУ);
  • службового підроблення (ст. 366 ККУ);
  • втручання в роботу автоматизованих систем (ст. 362 ККУ);
  • службової недбалості (ст. 367 ККУ);
  • легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 209 ККУ).

Санкції цих статей передбачають покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, поліція прийшла з обшуками до Департаменту фінансів КМДА.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc