18 серпня у Білому домі відбулася зустріч президентів України та США Володимира Зеленського і Дональда Трампа. Перед початком перемовин лідери дали спільну пресконференцію.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на трансляцію з Білого дому.
Зеленський передав Меланії Трамп лист від першої леді України Олени Зеленської. У ньому йшлося про подяку за звернення дружини президента США до володимира путіна щодо майбутнього дітей.
Трамп підтвердив, що вважає необхідним завершення війни, розпочатої росією. За його словами, у разі успішної зустрічі з українським колегою може відбутися тристоронній саміт за участю США, України та рф.
Президент США заявив, що Вашингтон не підтримує вступ України до НАТО, але готовий надати Києву гарантії безпеки. Він також наголосив, що Америка «більше не віддає гроші Україні, а продає зброю», а НАТО прагне захищати Україну — і США готові цьому сприяти.
На завершення Трамп додав, що після зустрічі із Зеленським планує телефонну розмову з путіним. А також, заявив: «Я люблю українців, люблю усіх людей, також і росіян люблю».
Нагадаємо, до Білого дому прибули також канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, премʼєр-міністр Британії Кір Стармер, премʼєр-міністр Італії Джорджа Мелоні, президент Фінляндії та Франції Александр Стубб і Еммануель Макрон.
