24 лютого 2022 року близько 3:40 перша колона російських танків перетнула кордон у Луганській області. У цей же час у багатьох містах України люди прокинулися від вибухів перших ракетних ударів.
Чотири роки тому росія розпочала повномасштабне вторгнення, розраховуючи на швидкий наступ і дестабілізацію ситуації в країні. Агресор сподівався за лічені дні зламати українську державність та посіяти паніку.
Натомість Україна продемонструвала єдність, спротив і готовність боротися за свою незалежність. Замість хаосу ворог отримав консолідовану відсіч і силу народу.
Минуло чотири роки з того дня, коли путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну. Чотири роки великої війни.
Хтось тоді машинально збирався на роботу. Хтось уже тримав позиції на Донеччині з 2014-го. Хтось стояв із дитиною на кордоні. А хтось назавжди залишився в тому лютневому ранку…
Ми пам’ятаємо, що війна почалася не у 2022-му – вона триває з 2014 року. І маємо достатньо причин ненавидіти імперське зло, яке століттями нищило нас.
Та сьогодні головне – підтримати одне одного і нагадати: велика війна триває вже 4 роки.
Ми віримо в справедливий мир. У той мир, за який наші Сили оборони щодня платять найвищу ціну.
Схиляємо голови перед полеглими Захисниками і Захисницями, перед усіма цивільними, чиї життя забрали окупанти. Світла пам’ять. Сили рідним.
І пам’ятаймо: відповідальність – лише на росії та її керівництві. За холод у домівках. За темряву. За зруйновані міста. За біль.
У річницю повномасштабної війни – обійміть тих, хто поруч. І згадайте той перший імпульс єдності, віри й люті, з яким ми зустріли ворога.
Ми вистояли. І вистоїмо.
Нагадаємо, Зеленський вперше показав бункер на Банковій.
