Контррозвідка Служби безпеки затримала жінку, яку підозрюють у роботі на рф, а семе коригуванні атак по енергетичній інфраструктурі Києва та шпигунстві за переміщенням Сил оборони. Встановили, що завдання фсб виконувала мешканка Рівненщини, яка потрапила до уваги окупантів, коли шукала легкі заробітки у телеграм-каналах.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на СБУ.
Серед основних завдань цієї фігурантки був пошук і передача фото, відео та координат столичних теплоелектроцентралей, по яких росіяни готували нову серію ракетно-дронових ударів.
Після вербування жінка поїхала на Київщину, де вона об’їжджала місцеві ТЕЦ та фіксувала їхній технічний стан після регулярних атак рф. Згодом вона отримала ще одне завдання: виїхати до Одеської, а потім Чернігівської областей, щоб стежити за переміщенням ешелонів та колон Сил оборони. Для збору розвідданих по Одещині вона спочатку оселилася в готельному номері з видом на місцеву станцію Укрзалізниці. З вікна оселі агентка стежила за рухом потягів з військовою технікою у напрямку фронту.
Далі жінка приїхала на Чернігівщину та орендувала квартиру біля автотраси. На підвіконні тимчасового помешкання вона встановила телефонну камеру з функцією віддаленого доступу для фсб.




За допомогою відеопристрою російська спецслужба сподівалася відстежити кількість та види військової техніки, яка прямувала на передову.
Контррозвідники СБУ затримали агентку на Чернігівщині. У неї вилучили два смартфони, змінні сім-картки та інші докази роботи на ворога.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисниця перебуває під вартою без права внесення застави. Їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, у Рівному суд ухвалив вирок двом диверсантам.
