Дитячий садочок №16 у Рівному, що по вулиці М. Гоголя закривати не будуть. Принаймні поки. До такого спільного рішення дійшли представники влади та батьки дітей, які навчаються у цьому закладі. Сьогодні, 10 березня у Рівному відбувся депутатський день, на якому власне і обговорювалось це питання.
На депутатському дні побували і журналісти Рівне Онлайн.
Що кажуть в управлінні освіти про дитячий садочок №16 у Рівному
Раніше, управління освіти повідомляло, що потрібно оптимізувати групи, а відтак припинити діяльність дитсадка через низьку наповненість та безпекові моменти. А саме, відсутність укриття на території навчального закладу.
«Там немає укриття. Є у філармонії. Але там довго дітки бути не можуть. Крім харчування, вони мають бути забезпечені ліжкомісцями. Мова про закриття завелася не минулого місяця, а рік тому. Коли з Віктором Володимировичем у рамках перевірки ДНЗ побачили у цьому садочку теплицю в жахливому стані. Вона отоплювалася, за неї платили бюджетні кошти. Я вже мовчу про дерева, які є в аварійному стані. І приміщення, які виеористовувалися не за цільовим призначенням. Ці проблеми не зникнуть сьогодні, завтра», – розповів начальник управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради Андрій Мазур.

(Фото з відкритих джерел)
Він також озвучив статистику відвідуваності дошкільного навчального закладу:
- Дві ясельні групи відвідує 20 дітей;
- Молодша група – 16 дітей;
- Дві середні – 67 дітей;
- Кількість дітей, які відвідують цей садок та мешкають у центрі Рівного – 23, з них у ясельній групі – 7.

Що кажуть батьки вихованців дитячого садочку №16 у Рівному
Це викликало шквал емоцій у батьків вихованців садочку.
«Ми спілкувалися з архітектором Дмитром Котляровим і він сказав, що на території садочку можна облаштувати укриття. Сьогодні держава виділяє кошти, щоб облаштовувати укриття. У мене виникає питання до управління освіти, повномасштабна війна в Україні триває чотири роки, а питання укриття в нашому садочку виникло лише зараз. Чому це питання було не закрито 4 роки тому? Чому наші діти чотири роки були без укриття. А сьогодні це питання стоїть дуже гостро. Садочок дійсно потребує ремонту: потрібно замінити дах, гідроізоляцію, утеплення і зробити сховище. Садочок перед війною стояв на черзі на заміну укриття. Мали виділяти кошти, але почалася війна і нас відвинули. Під час війни виділялися просто мізерні гроші, в той час коли на інші садочки виділялися великі суми. Робилися і укриття, і басейни. Це – чудово. Ніхто не сперечається. Краще піти легшим шляхом: ліквідувати, а ніж вкласти кошти», – озвучила свою думку військова, мама, чия дитина відвідує садочок №16.

Вона наголосила, що заклад обов’язково потрібно зберегти.
«Знаєте чому? Тому що дитячий садочок №16 у Рівному – найкращий. І сьогодні, коли завідувачка каже, “вибиріть садочки, у які ви хочете перейти”. На основі чого ми маємо переходити в інші садочки? В нас є якийсь документ, в якому вказано, що сьогодні дитячий садочок №16 у Рівному закривається?його ліквідовують? Чому ми мали писати списки, якщо рішення ще немає? Нам запропонували 31 садочок. Ні один з цих батьків не хоче йти в 31 садочок. А вихователі, або залишаються на своїх робочих місцях в 16 садочку, або звільняються», – додала військовослужбовиця.
Що ж вирішили
По завершенню виконуючий обов’язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян сказав, що теж не хоче закривати садочок. Але, конструктивне та об’єктивне рішення все ж прийняти доведеться. Або закрити, або провести там капітальний ремонт та створити усі потрібні безпекові умови. Батьки на це погодилися. Тож далі не ліквідація садочку №16, а розроблення проєктно-кошторисної документації, вивчення питання. Попередньо, будуть залучати міжнародні донорські програми для допомоги міста.
Після цього, на підставі офіційних висновків, депутати ухвалять остаточне рішення вже на сесії міської ради. Йдеться про пошук фінансування, заміну фасаду та покрівлі будівлі, проведення ремонтних робіт, а також обов’язкове облаштування укриття.
Під час обговорення не обійшлося без емоцій та суперечок. Батьки хвилюються, адже не хочуть, щоб їхні діти залишали звичне середовище, переходили до іншого закладу та адаптовувалися до нового колективу. Однак цього, ймовірно, не уникнути: на період реконструкції, яка може тривати не один рік, учням усе ж доведеться тимчасово навчатися в іншому закладі.
Нагадаємо, у випуску Вид з балкону Павло Невесенко розбирав хронологію подій з садочком та показав, де правда, а де інформаційний бумеранг.
