Вночі 19 жовтня 2025 року Сили оборони України завдали ударів по стратегічних об’єктах рф, задіяних у забезпеченні потреб збройних сил країни-агресора.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Генштаб ЗСУ.
Серед уражених об’єктів – Новокуйбишевський нафтопереробний завод у Самарській області. На території підприємства зафіксовано вибухи та пожежу. Завод виробляє понад 20 різновидів продукції, а щорічний об’єм первинної переробки нафти становить близько 4,9 млн тонн. Попередньо уражені установки первинної переробки нафти (ЕЛОУ АВТ).
Також удару зазнав Оренбурзький газопереробний завод, один з найбільших газових комплексів росії, здатний переробляти до 45 млрд кубометрів газу та понад 6 млн тонн конденсату на рік. За попередніми даними, пошкоджено одну з установок переробки та очищення газу, на території комплексу зафіксовано вибухи та масштабну пожежу.
Крім того, Сили оборони уразили базу пально-мастильних матеріалів у тимчасово окупованому Бердянську, де також зафіксовано вибухи та пожежу.
У Генштабі підкреслили, що ці удари спрямовані на підрив воєнно-промислової бази росії та обмеження її можливостей продовжувати агресію проти України. Ступінь завданих збитків уточнюється.
Нагадаємо, дрони ССО уразили дві нафтобази у тимчасово окупованому Криму.
