Україна та Німеччина за підсумками засідання “Рамштайну” 16 грудня уклали домовленостей на суму в 1,2 млрд євро. Серед них – купівля німцями українських БПЛА та оплата Берліном виготовлення 200 самохідних гармат “Богдана”.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на допис міністра оборони України Дениса Шмигаля.
Загальна сума укладених з Німеччиною контрактів перевищує 1,2 мільярда євро. Серед укладених контрактів наступні:
- Німеччина підписала контракт на довгострокове постачання Україні запчастин до систем протиповітряної оборони Patriot;
- Берлін планує закупити українські безпілотники на суму у 200 мільйонів євро;
- Україна та Німеччина розгортають найбільший артилерійський проєкт: Берлін профінансує виробництво 200 САУ “Богдана” на загальну суму в 750 млн євро, при цьому САУ будуть виготовлятися на новому шасі Zetros;
- Україна та Німеччина такоє почнуть спільне виробництво нових українських дронів “Лінза”;
Також укладено контракти на постачання новітніх засобів РЕБ на тактичному рівні.
«Завдяки домовленостям Президента України Володимира Зеленського та Канцлера ФРН Фрідріха Мерца у наступному році Німеччина зобов’язалася виділити на підтримку України 11,5 млрд євро», – нагадав Шмигаль.
Нагадаємо, у берлінському метро в знак солідарності з Україною зробили класну кімнату.
