УкраїнаПовідомили, як уряд долає наслідки надзвичайної ситуації в енергетиці

Повідомили, як уряд долає наслідки надзвичайної ситуації в енергетиці

Український уряд вживає заходів для подолання наслідків надзвичайної ситуації в енергетиці. Зокрема, у школах зимові канікули можуть продовжити до 1 лютого.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на прем’єр-міністерку Юлію Свириденко.

Так, на територіях, які перебувають у зоні надзвичайної ситуації в енергетиці, допускається послаблення комендантської години, під час якої буде дозволено:

  • громадянам без перепусток перебувати на вулицях та в громадських місцях, які забезпечують функції «Пунктів незламності» та пунктів обігріву (до таких місць не належать розважальні заклади);
  • рух приватного транспорту.

Території, на якій діють ці послаблення, визначить комісія ТЕБ та НС. Перше засідання з цього питання відбудеться завтра, 16 січня.

Додаткові заходи помʼякшення комендантської години з урахуванням ситуації на місці можуть визначити штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації або ОВА.

Крім того, у Києві зимові канікули у школах мають продовжити або встановити до 1 лютого 2026 року. На дитячі садки рішення не поширюється.

Що стосується інших регіонів, то Міносвіти разом з ОВА мають окремо визначити необхідність для всіх закладів освіти тимчасово перейти на дистанційне навчання або запровадити зимові канікули до 1 лютого 2026 року. Це залежатиме від безпекової ситуації в регіоні.

Також впродовж доби по країні мають розгорнути додаткові «Пункти незламності». Наразі по Україні встановлено понад 10 тисяч таких пунктів, з них більш як 1200 — у Києві.

Свириденко каже, що у резерві є ще 3300 додаткових пунктів. На період складних погодних умов і надзвичайної ситуації у них також організовується харчування.

Прем’єр-міністерка розповіла й про інші заходи, які втілює уряд, зокрема:

  • протягом доби планують проаналізувати потребу в генераторах та іншому резервному обладнанні серед регіонів і перерозподілити обладнання туди, де воно потрібне найбільше;
  • у Києві та області впродовж доби мають проаналізувати стан тепла, світла, газу та води у будинках. Для тих, хто у найскладнішій ситуації, передбачені резервні джерела живлення, підвезення води та інша підтримка;
  • уряд опрацьовує можливість віднести житлові будинки з електроопаленням до обʼєктів критичної інфраструктури, аби забезпечити там постійний обігрів;
  • усі ОВА та КМВА протягом доби мають скоротити споживання електроенергії, зокрема, обмежити зовнішнє освітлення будівель, підсвітку реклами та надлишкове вуличне освітлення

Нагадаємо, 14 січня, за підсумками наради з надзвичайних обставин президент України Володимир Зеленський розповів, що було ухвалено рішення оголосити надзвичайну ситуацію в енергетиці.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc