СвітПротести в США під гаслом «Без королів»: тисячі людей виступили проти політики...

Протести в США під гаслом «Без королів»: тисячі людей виступили проти політики Трампа

У суботу, 28 березня, масштабні протести в США охопили найбільші міста країни під спільним гаслом «No Kings» («Без королів»). Учасники масових акцій висловили рішучий протест проти політики президента Дональда Трампа, висунувши вимоги щодо припинення військової ескалації в Ірані, реформування імміграційної системи та боротьби з різким зростанням вартості життя.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на BBC.

Організатори протестів заявили, що виступають проти спроб Трампа правити країною “як тиран”.

«Трамп хоче правити нами як тиран. Але це Америка, і влада належить народу – а не самозваним королям чи їхнім мільярдерським поплічникам», – заявили організатори.

У Білому домі у відповідь зневажливо назвали ці акції “сеансами терапії від розладу, спричиненого Трампом”, та додали, що єдині, кому це не байдуже, – це “журналісти, яким платять за висвітлення цих подій”.

Протести в США: у яких містах проходили акції

Протягом дня демонстрації охопили майже всі великі міста США, зокрема Нью-Йорк, Вашингтон і Лос-Анджелес.

У столиці протестувальники заполонили центральні вулиці, вишикувалися на сходах Меморіалу Лінкольна та зібралися на Національному моллі.

Як і під час попередніх акцій “Без королів”, учасники мітингів приносили опудала Трампа, віцепрезидента Джей Ді Венса та інших представників адміністрації. Частина протестувальників закликала до їхнього усунення та арешту.

Одним із головних осередків протесту стала Міннесота. Саме там у січні федеральні імміграційні агенти вбили двох американських громадян – Рене Ніколь Гуд та Алекса Претті, що викликало хвилю обурення і загальнонаціональні протести проти імміграційної політики адміністрації Трампа.

Цього дня тисячі людей зібралися біля Капітолію штату в Сент-Полі, де на сцену також вийшли відомі представники Демократичної партії.

У Нью-Йорку тисячі людей заповнили Таймс-сквер і рушили маршем через Мідтаун на Мангеттені, через що поліції довелося перекривати рух на вулицях.

Нагадаємо, у квітні минулого року у низці американських міст, противники політики адміністрації президента США Дональда Трампа виходили на протести під цим ж гаслом «No Kings».

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc