Ультраліве екстремістське угруповання “Група вулканів” взяло на себе відповідальність за підпал кабельного мосту в Берліні, внаслідок чого без електрики опинилися десятки тисяч будинків. Лист від екстремістів опубліковано у мережі.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на німецьке видання Tagesschau.
Зазначається, що вдень 4 січня органи безпеки виявили лист, в якому відповідальність за теракт бере на себе ультраліве екстремістське угруповання, відоме як “Група вулканів”. Експерти з правоохоронних органів та державної безпеки Німеччини перевірили лист та визнали його правдоподібність.
Як вважає відділ державної безпеки Державного управління кримінальної поліції (LKA), у листі вказано низку подробиць, які могли знати лише учасники теракту. А спосіб атаки відповідає тому, який звикли використовувати екстремісти під час нападу на енергетичні об’єкти. Розслідування, з усім тим, триває, оскільки немає точної інформації про зловмисників.
Мер Берліну Кай Вегнер під час брифінгу 4 січня заявив, що підпал кабельного мосту через Тельтовський канал є “неприйнятним”, а винуватці інциденту – “явно ліві екстремісти”.
«Це неприйнятно, що явно ліві екстремісти знову атакують нашу енергомережу і тим самим ставлять під загрозу людські життя», – сказав він.
Нагадаємо, що у південно-західній частині Берліна у неділю, 4 січня, сталося масштабне відключення електроенергії.
