СвітБлекаут у Берліні: відомо, хто підпалив кабельний міст у столиці

Блекаут у Берліні: відомо, хто підпалив кабельний міст у столиці

Ультраліве екстремістське угруповання “Група вулканів” взяло на себе відповідальність за підпал кабельного мосту в Берліні, внаслідок чого без електрики опинилися десятки тисяч будинків. Лист від екстремістів опубліковано у мережі.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на німецьке видання Tagesschau.

Зазначається, що вдень 4 січня органи безпеки виявили лист, в якому відповідальність за теракт бере на себе ультраліве екстремістське угруповання, відоме як “Група вулканів”. Експерти з правоохоронних органів та державної безпеки Німеччини перевірили лист та визнали його правдоподібність.

Як вважає відділ державної безпеки Державного управління кримінальної поліції (LKA), у листі вказано низку подробиць, які могли знати лише учасники теракту. А спосіб атаки відповідає тому, який звикли використовувати екстремісти під час нападу на енергетичні об’єкти. Розслідування, з усім тим, триває, оскільки немає точної інформації про зловмисників.

Мер Берліну Кай Вегнер під час брифінгу 4 січня заявив, що підпал кабельного мосту через Тельтовський канал є “неприйнятним”, а винуватці інциденту – “явно ліві екстремісти”.

«Це неприйнятно, що явно ліві екстремісти знову атакують нашу енергомережу і тим самим ставлять під загрозу людські життя», – сказав він.

Нагадаємо, що у південно-західній частині Берліна у неділю, 4 січня, сталося масштабне відключення електроенергії.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc