КриміналКримінальні новини Рівненської області за тиждень (16–22 лютого)

Кримінальні новини Рівненської області за тиждень (16–22 лютого)

Журналісти Рівне Онлайн підготували для вас огляд кримінальних новин Рівненської області, які сталися протягом тижня (16–23 лютого).

На вихідних дубенські патрульні отримали повідомлення про ДТП у селищі Демидівка, де автомобіль врізався у житловий будинок.

Прибувши на місце події, поліцейські встановили, що 32-річна водійка автомобіля Ford не обрала безпечної швидкості, унаслідок чого знесла паркан і в’їхала житловий будинок на вулиці Луцькій.

Прокурор Здолбунівської окружної прокуратури довів у суді вину 38-річного жителя Здолбунова у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту та незаконному збуті наркотичних речовин, вчинених повторно.

Торік обвинувачений купив для подальшої реалізації наркотичний засіб канабіс. Правоохоронці провели у нього дві оперативні закупки. Наркотики він збував безпосередньо з рук в руки. Під час судового розгляду зловмисник свою вину визнав повністю та запевнив у щирому каятті.

17 лютого на вулиці Соборній, близько 5-ї ранку, патрульні за порушення ПДР зупинили автомобіль Volkswagen, яким керував 17-річний водій.

Оскільки громадянин був неповнолітнім, поліцейські спілкувалися з ним за участі матері в режимі відеоконференції, у зв’язку з тим, що остання перебувала на території іншої країни.

У юнака патрульні виявили ознаки алкогольного сп’яніння. Інспектори запропонували підлітку пройти огляд на визначення стану спʼяніння на місці зупинки та у медзакладі, на що він відмовився.

Автомобіль евакуювали на арештмайданчик.

У Рівненській області вибухотехніки знешкодили бойову частину ворожого безпілотника, яка не здетонувала після падіння та залишалася у зведеному стані. Небезпечну знахідку виявили у лісовому масиві.

Уламки ударного БпЛА під час обходу території знайшли лісники. Про підозрілий предмет вони одразу повідомили правоохоронців.

На місце події оперативно прибули відповідні спецслужби. Після обстеження фахівці встановили: це уламки ворожого ударного безпілотника з бойовою частиною, яка не вибухнула під час падіння.

За словами правоохоронців, боєприпас перебував у зведеному стані та становив пряму загрозу для людей.

Щоб уникнути детонації, вибухотехніки провели складну операцію безпосередньо на місці – від’єднали підривач від корпусу бойової частини. Після цього небезпечний елемент транспортували на спеціальний підривний майданчик, де його остаточно знешкодили.

Правоохоронці нагадують: у разі виявлення уламків БпЛА або інших підозрілих предметів не наближайтеся до них, не торкайтеся та негайно телефонуйте 112.

У Рівному патрульні встановили водія, який скоїв дорожньо-транспортну пригоду та поїхав з місця події.

15 лютого на спецлінію 102 звернулася місцева жителька. Жінка повідомила, що почула гучний удар, а згодом виявила пошкоджений бетонний паркан біля свого будинку та у сусідів.

Інцидент стався на вулиці Басівкутській. За словами заявниць, невідомий автомобіль темного кольору в’їхав у паркан, після чого водій залишив місце аварії.

На місці події патрульні виявили уламки бампера транспортного засобу та сліди зеленої фарби.

Того ж дня працівники відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП за допомогою системи відеоспостереження «Безпечне місто» встановили транспортний засіб, причетний до автопригоди, а також особу керманича.

17 лютого на 47-річного водія автомобіля ВАЗ інспектори склали адміністративні матеріали за ст. 122-4 (залишення місця ДТП) та ст. 124 (порушення ПДР, що спричинило ДТП) КУпАП.

Торік у серпні посадовець зі спільниками незаконно видобули корисні копалини місцевого значення та завдали понад 1,5 млн грн збитків.

Підозрюваний організував незаконний видобуток супіску на орендованій земельній ділянці площею 1,3 га поблизу села Городок Рівненського району, призначеній для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

При цьому, видобування здійснювали без спеціального дозволу на користування надрами, без гірничого відводу та без оформлення необхідних документів. До робіт залучили спецтехніку, а видобутий будматеріал перевозили на територію підприємства.

Слідчий повідомив фігуранту про підозру.

Правоохоронці ліквідували канал незаконного ввезення зброї та боєприпасів із району ведення бойових дій до Рівненської області. Затримано 41-річного уродженця Миколаївщини, який мешкав у регіоні як внутрішньо переміщена особа.

За даними слідства, чоловік під виглядом волонтерської діяльності відвідував східний фронт, де через особисті зв’язки незаконно отримував озброєння для подальшого перевезення на Рівненщину.

Під час санкціонованих обшуків у помешканні фігуранта вилучили значну кількість зброї та боєприпасів. Згодом правоохоронці виявили й автомобіль підозрюваного. У багажнику знайшли кулемет Калашникова, протитанковий гранатомет, гранати із підривниками та майже 500 набоїв різного калібру.

Чоловікові повідомили про підозру за ч. 1 ст. 263 Кримінальний кодекс України — незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин та можливих спільників у незаконному постачанні зброї на територію Рівненської області.

Поліцейські встановили, що дев’ять жителів Рівненщини, а також двоє мешканців Хмельницької та Київської областей налагодили незаконну діяльність по виготовленню, зберіганню, придбанню, пересиланню, перевезенню та збуту наркотичних речовин і психотропів на території області та інших регіонів держави.

«Продаж» відбувався як за допомогою поштових посилань, так і «з рук у руки», або ж за допомогою закладок. «Клієнтів» підшуковували через різні телегам-канали, а оплату приймали готівкою та на карту.

Поліцейські провели на території області понад 30 санкціонованих обшуків. Під час слідчих дій виявили та вилучили: 15 грамів метамфетаміну, 1130 грамів альфа-PVP, 1465 пігулок «Екстазі», 13 пігулок метафіну, 30 грамів канабісу, 4268 грамів амфетаміну, понад 2 кілограми прекурсорів, лабораторне обладнання, 800 фасувальних зіп-пакетів, 11 електронних ваг, 44 пристроїв для куріння, пістолет, гранату та запал до неї, 70 патронів різного калібру, автомобілі та техніку.

Вартість вилучених наркотичних речовин, психотропів та їх аналогів за цінами «чорного» ринку становить майже 6,5 мільйонів гривень.

11-ом фігурантам поліцейські повідомили про підозри. Суд обрав усім запобіжні заходи: наразі 10 фігурантів перебувають у слідчому ізоляторі, один — вийшов під заставу.

19 лютого патрульні у Сарнах на вулиці Європейській зупинили автомобіль Nissan. Спілкуючись із 41-річним водієм, вони помітили ознаки наркотичного сп’яніння: тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці та неприродна блідість обличчя.

Інспектори запропонували громадянину пройти огляд на визначення стану сп’яніння у медзакладі, на що він погодився. Згідно з висновком лікаря — водій керував автомобілем у стані наркотичного сп’яніння.

У Рівному правоохоронці розслідують обставини можливого заволодіння коштами військовослужбовця з Рівненської області, який перебував у полоні. Про інцидент стало відомо після публікації журналістського матеріалу.

За даними слідства, 22-річний військовослужбовець ЗСУ, житель села Городище Рівненського району, у червні 2022 року потрапив у полон. Звільнити його з неволі вдалося 6 травня 2025 року.

Після повернення додому чоловік з’ясував, що за час перебування в полоні йому було нараховано 4,2 млн грн державних виплат. За його словами, кошти отримувала мати, маючи доступ до необхідних документів. Водночас після повернення військовий не виявив грошей на своєму рахунку.

Боєць повідомив, що матір відмовилася повертати кошти. Попередньо, наразі вона перебуває за кордоном.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 190 КК України — шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах. Наразі триває досудове розслідування.

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією ліквідувала міжрегіональне наркоугруповання, учасники якого спеціалізувалися на виготовленні та збуті наркотичних засобів і психотропних речовин. За попередніми оцінками, щомісячний обіг «товару» становив мільйони гривень за цінами «чорного ринку».

Організатором наркобізнесу є 29-річний мешканець Київської області, який залучив до протиправної діяльності ще чотирьох мешканців Рівненщини. Продаж наркотиків здійснювали особисто клієнтам або через поштові відправлення під вигаданими анкетними даними.

Наразі п’ятьом учасникам наркоугруповання повідомлено про підозру. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

20 лютого близько 01:30, у селищі Клевань, що у Рівненському районі, 36-річний демобілізований, 43-річний військовий, який перебуває у СЗЧ, спільно зі знайомим розпивали алкогольні напої за місцем проживання старшого. Під час застілля у них відбулася сутичка, яка на вулиці переросла у бійку: господар завдав не менше трьох ударів ножем в грудну клітку, тулуб та плече 36-річному чоловіку.

Гості намагалися втекти від зловмисника на автомобілі, однак той порізав ножем шини, після чого пішов. Їм вдалося виїхати на одну з місцевих вулиць, де пораненого виявив небайдужий та відвіз до лікарні.

36-річному військовому, який у травні торік був звільнений з полону, медики провели операцію. Його життю нічого не загрожує.

Поліцейські встановили особу нападника та затримали його. У ході проведення невідкладного обшуку за місцем його мешкання, поліцейські вилучили димову гранату, артилерійський постріл, запал до гранати електродетонатор, сповільнювач до підривача, імітаційну протипіхотну міну, 18 куль різного калібру, 8 боєприпасів та 2 патрони.

Правоохоронці затримали жінку, яка сьогодні вночі, 22 лютого, скоїла теракт у центрі Львова. Нею виявилася 33-річна мешканка Рівненської області.

Попередньо відомо, що здетонували саморобні вибухові пристрої, які жінка поклала у сміттєві баки.

Зловмисницю затримали у контрольованому прикордонному районі міста Старий Самбір. Мешканка Рівненської області за вказівкою «куратора» спецслужб рф виготовила саморобні вибухові пристрої та встановила їх у заздалегідь визначених місцях.

Їй загрожує довічне позбавлення волі.

Нагадаємо, систематично вчиняв відносно дружини домашнє насильство: судитимуть рівнянина.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc