Журналісти Рівне Онлайн підготували для вас огляд кримінальних новин на Рівненщині за тиждень.

Слідчі викрили 38-річну рівнянку, яка за 400 гривень збула пакетик з PVP. Аналогічну закупку задокументували 10 днями раніше, що і підтвердила експертиза.
Поліцейські провели обшук за місцем проживання фігурантки та вилучили 4 пакетики з психотропом та 2 з наркотиком.
Санкція статті передбачає від 6 до 10 років позбавлення волі.

Дубенські патрульні виявили автомобіль Opel, який здійснював рух у заборонений час на вулиці Михайла Грушевського, що у місті Дубно. За кермом перебувала 45-річна жінка.
Під час спілкування з водійкою поліцейські виявили в неї ознаки алкогольного сп’яніння. Жінці запропонували пройти огляд на стан сп’яніння за допомогою алкотестера, на що вона погодилась. Результат огляду — 1,04 проміле.

Служба безпеки регіону спільно з Національною поліцією завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо голови однієї з громад Рівненського району, якого було затримано «на гарячому» під час отримання хабаря у розмірі 7 500 доларів США у травні минулого року.
Посадовець, використовуючи своє службове становище, пообіцяв місцевому підприємцю за певну грошову винагороду допомогти погодити проєкт землеустрою щодо передачі в оренду земельної ділянки для ведення господарської діяльності.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Працівники одного з магазину Рівного повідомили правоохоронцям про те, що невідомий чоловік замінив новий дороговартісний смартфон на його аналог, але вже підроблений.
Правоохоронці швидко знайшли зловмисника. Це був 24-річний молодик з села Вересневе. Його розшукували в той момент, коли він здавав телефон у ломбард. Слідчі вилучили крадене.
Наразі призначено ряд експертиз після яких вирішуватиметься питання про повідомлення фігуранту про підозру у вчинені шахрайства.

Служба безпеки України в Рівненській області повідомила про підозру ще п’ятьом громадянам України, які пішли на співпрацю з державою-агресором.
СБУ встановила трьох осіб, які ще до початку повномасштабного вторгнення перейшли на бік ворога. Один із них воював проти Сил оборони України у складі мотострілецької бригади збройних сил рф. Інша особа приєдналася до так званої «народної міліції лнр». Ще одна підозрювана у 2014 році обійняла керівну посаду в окупаційній «адміністрації міста Армянськ» у тимчасово окупованому Криму.
Усім трьом фігурантам оголошено підозри за ч. 1 ст. 111 КК України — державна зрада.
Крім того, встановлено ще одного громадянина України, який після початку повномасштабної війни присягнув на вірність збройним силам рф та вступив до прикордонних військ держави-агресора. Йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 КК України.
Також СБУ ідентифікувала особу, яка з 2014 року входила до проросійських козацьких формувань та у 2015 році брала участь у штурмі Дебальцевого. Згодом фігурант очолив штаб одного з незаконних збройних формувань «лнр». Йому інкримінують ч. 1 ст. 258-3 КК України.

На Рівненщині виготовляли та продавали крейду замість мінерального добрива: перед судом постануть учасники організованої групи. Організатору та його трьом поплічникам слідчий за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури повідомив про підозри.
Суд обрав 26-ти, 42-ох та 24-річному фігурантам запобіжні заходи у виді нічних домашніх арештів. Брат організатора, 26-річний мешканець селища Квасилів перебуває у міжнародному розшуку.
Попри щире каяття та відшкодування збитків, обвинуваченим може загрожувати від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Контррозвідка Служби безпеки затримала жінку, яку підозрюють у роботі на рф, а семе коригуванні атак по енергетичній інфраструктурі Києва та шпигунстві за переміщенням Сил оборони. Встановили, що завдання фсб виконувала мешканка Рівненщини, яка потрапила до уваги окупантів, коли шукала легкі заробітки у телеграм-каналах.
Серед основних завдань цієї фігурантки був пошук і передача фото, відео та координат столичних теплоелектроцентралей, по яких росіяни готували нову серію ракетно-дронових ударів.
Після вербування жінка поїхала на Київщину, де вона об’їжджала місцеві ТЕЦ та фіксувала їхній технічний стан після регулярних атак рф. Згодом вона отримала ще одне завдання: виїхати до Одеської, а потім Чернігівської областей, щоб стежити за переміщенням ешелонів та колон Сил оборони. Для збору розвідданих по Одещині вона спочатку оселилася в готельному номері з видом на місцеву станцію Укрзалізниці. З вікна оселі агентка стежила за рухом потягів з військовою технікою у напрямку фронту.
Далі жінка приїхала на Чернігівщину та орендувала квартиру біля автотраси. На підвіконні тимчасового помешкання вона встановила телефонну камеру з функцією віддаленого доступу для фсб.
За допомогою відеопристрою російська спецслужба сподівалася відстежити кількість та види військової техніки, яка прямувала на передову.
Контррозвідники СБУ затримали агентку на Чернігівщині. У неї вилучили два смартфони, змінні сім-картки та інші докази роботи на ворога.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисниця перебуває під вартою без права внесення застави. Їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

42-річна власниця кількох магазинів у Вараші налагодила схему постачання та збуту фальсифікованого алкоголю, цигарок та інших підакцизних товарів.
При цьому, продавала їх не лише у своїх торгових точках, а й за попередньою змовою із продавцями, також і в інших магазинах.
Таким чином зловмисниця постачала коньяк, горілку, спирт, цигарки та електронні сигарети, а також тютюн для кальяну, тютюнові стіки та нікотиновмісні вироби. При цьому, одна частина «продукції» була з підробленими марками акцизного податку, а інша – взагалі без них. Жодних документів на цей товар у жінки не було.
Обвинувачена свою вину визнає і переконує у щирому каятті.

Однією із найпоширеніших афер стала купівля та продаж товарів в Інтернеті.
Зловмисники створюють фейкові оголошення, де прикріплюють реальні фото товару за зниженою ціною. Потому, замість спілкування на офіційній платформі, пропонують перейти у месенджер, мовляв туди зручніше скинути додаткові фото чи відеоогляд на товар.
Згодом надсилають посилання для оплати, де необхідно ввести дані банківської карти. Коли ж гроші списалися, «продавці» перестають виходити на зв’язок.
