Уперше за 34 роки членства в ООН Естонія ініціювала термінове засідання Радбезу після того, як російські літаки вторглися в її повітряний простір.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на ERR.
У понеділок, 22 вересня, Рада Безпеки ООН проведе надзвичайне засідання після порушення росією повітряного простору Естонії. Цей інцидент змусив Таллінн уперше за 34 роки членства в ООН звернутися з проханням про скликання Радбезу.
«Нахабним порушенням нашого повітряного простору росія підриває принципи, які важливі для безпеки всіх членів ООН, і тому важливо, щоб постійний член Ради Безпеки ООН обговорив такі порушення в цьому ж органі», – підкреслив міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна.
Він зазначив, що цей випадок є частиною ширшої стратегії Кремля, спрямованої на перевірку стійкості Європи та НАТО. Тсахкна також нагадав про недавні порушення росією повітряного простору Польщі та Румунії.
«Усі ці випадки є частиною ширшої схеми, за допомогою якої росія ескалює регіональну та глобальну напругу, і такі дії росії вимагають міжнародної реакції», – наголосив глава МЗС Естонії.
Нагадаємо, вранці 19 вересня три винищувачі МіГ-31 ВКС рф вилетіли без дозволу у повітряний простір Естонії.
