На Одещині викрили масштабну схему втеч ухилянтів. Військові та цивільні організували «бізнес» із переправлення чоловіків до Придністров’я. При цьому, заробили десятки мільйонів гривень.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Державне бюро розслідувань.
Схема діяла у 2024 році на території Одещини та мала розгалужену мережу учасників – від військовослужбовців до цивільних. Їхнім маршрутом став кордон із невизнаним Придністров’ям.
Відомо, що угруповання забезпечило незаконний виїзд щонайменше 36 осіб. Пошук “клієнтів” відбувався через спеціально створені канали у месенджерах.
Посередники організовували транспортування до прикордонної смуги, інструктували чоловіків та супроводжували їх під час переходу.
Зв’язки у Молдові допомагали легалізувати перебування після перетину кордону.
Вартість таких “послуг” коливалася від 5 до 10 тисяч доларів за одну особу. У суму входив повний “пакет” – від перевезення та онлайн-навігації до подальшого облаштування в Молдові.
Кільком військовослужбовцям уже повідомлено про підозру в організації та замаху на незаконне переправлення людей через державний кордон.
Суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді застави й наклав процесуальні обов’язки. Правоохоронці встановлюють повне коло учасників, зокрема цивільних посередників та тих, хто прокладав маршрути й забезпечував переправлення.
Нагадаємо, ексвоєнком та медпрацівники заробляли на схемах ухилення від мобілізації на Рівненщині.
