Журналісти Рівне Онлайн підготували для вас кримінальні новини Рівненської області (23-28 березня).
Кримінальні новини Рівненської області (16-22 березня)
У понеділок рівненські поліцейські затримали наркоторговців, які збували “товар” по всій Україні.
21-річна жителька Сарн з листопада минулого року отримувала з метою збуту заборонені речовини у раніше судимого 26-річного мешканця Київщини та зберігала їх вдома. Потому, збувала по країні шляхом поштових відправлень, маскуючи у продукти харчування, коробки з-під техніки та навіть вазони.

Крім того, у грудні жінка залучила до справи свого 23-річного чоловіка та разом з ним поштою «продали» амфетамін та PVP.
За місцями проживання трьох фігурантів провели обшуки, під час яких вилучили понад 16 кілограмів психотропів, майже 2 кілограми канабісу, понад 35 тисяч штук зіп-пакетів.
Вартість вилученого за цінами «чорного» ринку становить майже 20 мільйонів гривень.
Також у цей день отримав вирок житель Дубна, який пограбував пенсіонерку.
Торік 37-ми та 35-річний чоловіки у масках зайшли до господарства 77-річної дубенчанки. Шляхом віджиму вікна проникли до будинку, де спала пенсіонерка.

Фігуранти зв’язали їй руки мотузкою, яку принесли з собою, та вдарили жінку. У подальшому, взяли у шафі гаманець, звідки викрали 1500 гривень та втекли.
Оперативники встановили місцезнаходження 37-річного дубенчанина та затримали його в процесуальному порядку. 35-річний спільник втік з області та переховувався у Києві, де 1 березня його затримали поліцейські.
Нападники були неодноразово раніше судимі та нещодавно звільнилися з місць позбавлення волі.
Нещодавно 37-річному дубенчанину суд виніс вирок по справі: 7 років позбавлення волі.
У вівторок у Рівному затримали агента рф.
Агент рф у Рівному збирав дані для атак контррозвідка СБУ викрила та затримала зловмисника, який працював на російську воєнну розвідку.

Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Рівному агента російської воєнної розвідки (гру), який збирав дані для атак по об’єктах на Рівненщині. Як встановило слідство, його завербували через Телеграм-канали, де той шукав «легкі заробітки».
За інформацією СБУ, зловмисник є колишнім працівником заводу на Донеччині. Отримавши завдання від куратора з рф, він прибув до Рівного для збору координат потенційних цілей. Основну увагу ворог зосереджував на підприємствах оборонно-промислового комплексу та місцях дислокації українських військових.
Щоб виконувати завдання, агент оселився у готелі та пересувався містом на таксі. Під час поїздок він фотографував об’єкти, які могли бути пов’язані з оборонною сферою. Зокрема, намагався виявити позиції мобільних вогневих груп, радіолокаційних станцій і зенітно-ракетних комплексів.
Правоохоронці задокументували, як агент рф у Рівному збирав дані для атак, і затримали його «на гарячому» під час фотофіксації одного з підприємств. У нього вилучили смартфон із координатами українських об’єктів, які він планував передати російській розвідці.
Слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 ККУ (державна зрада в умовах воєнного стану). Наразі він перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
У середу повідомили, що ліснича завдала мільйонних збитків Клеванській громаді.
Ліснича підозрюється у незаконній вирубці фруктового саду, що спричинило мільйонні збитки Клеванській громаді.

За процесуального керівництва екологічних прокурорів Рівненської обласної прокуратури 38-річній лісничій повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень та організації незаконного знищення дерев, їх перевезення, зберігання та збуту, що спричинило тяжкі наслідки.
Згідно з матеріалами слідства, ліснича торік восени організувала незаконну вирубку фруктового саду площею 0,7 га на території лісового господарства, спричинивши Клеванській громаді збитки понад 4,8 млн грн. Під зріз потрапили 136 яблунь, одна груша та три каштани.
Ліснича знала порядок проведення таких робіт, проте жодних дозвільних документів на рубку дерев у неї не було.
Наразі суд відсторонив лісничу від займаної посади, обрав запобіжний захід та наклав арешт на її майно.
У четвер було викрито «тіньового куратора» видобутку бурштину на 354 млн грн.
Повідомлено про підозру підприємцю, який забезпечував фінансування та матеріально-технічну підтримку злочинної організації з видобутку бурштину. Злочинна організація під виглядом геологічного вивчення ділянок надр здійснювала незаконний видобуток.


Видобутий бурштин у подальшому реалізовувався без обліку та сплати податків. З червня 2022 року до травня 2024 року на Рівненщині незаконно видобуто понад 5 тонн бурштину. Шкода довкіллю перевищує 354 млн грн.
Підприємець через підконтрольні компанії забезпечував злочинну організацію технікою для видобутку бурштину, зокрема екскаваторами, мотопомпами та іншим обладнанням.
Протягом тривалого часу він також виконував функції так званого «тіньового куратора» цієї сфери в регіоні. Використовував зв’язки у правоохоронних органах, щоб прикривати незаконний бізнес і уникати його викриття.
Крім нього учасниками цієї справи є також інші 8 осіб. Слідство триває, встановлюються і інші причетні особи.
У п’ятницю у Рівному оперативники розшукали крадія.
Про крадіжку майна з оселі до поліції днями повідомив 27-річний житель обласного центру.

Переглянувши великий масив інформації з приватних камер відеоспостереження, а також встановлених у транспортних засобах та в рамках програми «Безпечне місто» у Рівному та Дубно, правоохоронці встановили особу зловмисника. Ним виявився 50-річний дубенчанин.
Чоловік, скориставшись відсутністю господарів, через незамкнену хвіртку проник на територію господарства. Потому, зайшов до будинку та викрав 7 золотих прикрас і фотоапарат, завдавши матеріальної шкоди на суму 37 200 гривень.
Під час обшуку за місцем проживання поліцейські вилучили техніку. Зі слів чоловіка, коштовності він продав невідомим особам на одному з ринків Рівного.
Також у цей день повідомили, що до 12 років ув’язнення загрожує рівнянці.
Скерували до суду обвинувальний акт стосовно жительки Рівного, яка замовила через Telegram та отримала поштовим відправленням понад 60 грамів психотропу PVP, і зберігала його для подальшого збуту.

Під час обшуку у неї вдома вилучили також кілька зіп-пакетів, паперовий згорток та пластикову ємність із канабісом, а також клейку стрічку, електронні ваги та сотні зіп–пакетів для фасування «товару».
Обвинуваченій загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
У п’ятницю здолбунівські поліцейські повідомили, що затримали наркозбувача.
Викрили 47-річного жителя Здолбунова, який продав 4 таблетки метадону.

Аналогічну закупку поліцейські провели десять днів тому: експертиза підтвердила, що пігулки — нарковмісні.
Під час санкціонованого обшуку правоохоронці вилучили 50 таблеток метадону та 50 метафіну.
Фігурант перебуває в слідчому ізоляторі. Йому загрожує від 6 до 10 років позбавлення волі.
Нагадаємо, СБУ ліквідувала кілера гру рф, який готував резонансні вбивства в Україні.
