Всі новиниНацбанк скоро розпочне вилучення старих купюр

Нацбанк скоро розпочне вилучення старих купюр

Національний банк від 1 січня 2023 року розпочне поступово вилучати з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003–2007 років (попереднього покоління). Про це інформує пресслужба НБУ.

Замість них в обіг надійдуть оновлені банкноти та обігові монети:

• обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року;

• банкноти номіналами 20 та 100 гривень нового покоління.

Для чого замінювати банкноти? НБУ пояснює це необхідністю підвищення якості готівки в обігу (зважаючи на зношеність банкнот попереднього покоління, які вже досить тривалий час перебувають в обігу); поліпшення готівкових розрахунків та їхньої зручності для населення.

Старі банкноти водночас залишаються дійсними платіжними засобами.

Автор: Анна Легка

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc