Програма з безкоштовних перевезень залізницею УЗ-3000 має запрацювати вже 1 грудня, і діятиме протягом чотирьох місяців.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на прем’єр-міністра України Юлію Свириденко.
«Дуже важливо зрозуміти наступне. У нас пасажирські перевезення і вартість пасажирських перевезень дійсно реальна вища, ніж вартість клітка. І раніше цей дисбаланс, який був, компенсувався за рахунок карго перевезень», – зазначила Свириденко.
За її словами, через активні бойові дії, через наслідки війни обсяги перевезень вантажних перевезень зменшуються. І цього ресурсу вже не вистачає для того, щоб перекрити цю різницю між собівартістю і реальною ціною клітка.
«Для того, щоб підтримати залізницю, у складний час в цьому році виділялись кошти додатково. Це десь 13 млрд гривень. Наступний рік ми плануємо, що це буде не менше 15 млрд гривень. І ще додатковий ресурс шукає сама “Укрзалізниця” за рахунок економії видатків та оптимізації своєї діяльності», – додала глава уряду.
При цьому, за словами прем’єра, УЗ-3000 – це не програма, яка компенсується за рахунок цих 13 млрд грн. Це можливість, яка надається всім громадянам України.
Програма має запуститися з 1 грудня. І буде вона реалізовуватися впродовж 4 місяців, коли у нас є низький попит на “Укрзалізницю”.
До слова, раніше уряд анонсував проект “Укрзалізниця 3000”, який дозволить безкоштовно подорожувати залізницею на відстань до 3 тисячі км у “низький сезон”. Програмою зможе скористатись кожен українець.
Нагадаємо, «Зимова підтримка» для українців затверджена: хто отримає по 6500 гривень.
