СвітЯка країна заявила про готовність стати світовим лідером замість США?

Яка країна заявила про готовність стати світовим лідером замість США?

США десятиліттями домінувала у світовій економіці. Канада готова взяти на себе цю роль.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на The New York Times.

Прем’єр-міністр Канади Марк Карні заявив, що спробує зібрати «коаліцію країн-однодумців», які шукатимуть альтернативу Сполученим Штатам Америки.

«Якщо Сполучені Штати більше не хочуть бути лідером, Канада це зробить», – сказав він.

Пізніше прем’єр Канади додав, що період домінування Штатів у світовій економіці підійшов до кінця.

«80-річний період, коли Сполучені Штати взяли на себе роль глобального економічного лідера, коли вони створювали альянси, засновані на довірі та взаємній повазі та відстоювали вільний і відкритий обмін товарами та послугами, закінчився. Хоча це трагедія, це також нова реальність», – підсумував Карні.

​Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп запровадив нові мита на імпорт товарів з усіх країн світу, які почали діяти з 2 квітня 2025 року. Водночас у відповідь на мита США, Канада запровадила 25% мито на автомобілі, імпортовані зі США.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc