З російського полону повернули колишнього міського голову Херсона Володимира Миколаєнка та журналістів Дмитра Хилюка й Марка Каліуша.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Повернувся додому й колишній мер Херсона Володимир Миколаєнко, який не пішов на співпрацю з окупантами.

Ексглаву Херсона російські військові викрали 18 квітня 2022 року. Як розповідала його дружина Марина, ввечері того дня посадовцеві зателефонував товариш і покликав на зустріч, після того Миколаєнко телефонував один раз. Більше чоловік не виходив на зв’язок. Миколаєнка незаконно утримували у виправній колонії №7 міста Пакіно Владимирської області.
Миколаєнка мали обміняти у травні цього року, але він поступився місцем тяжкохворому полоненому. Про це розповідала його племінниця Ганна Коршун-Самчук.
Володимир Миколаєнко очолював Херсон із 2014 до 2020 року. Він також був учасником місцевого Євромайдану.
Звільнити з полону вдалось українських журналістів — Дмитро Хилюк і Марк Каліуш були незаконно затримані окупантами в 2022 та 2023 роках.
Серед звільнених цивільних громадян також є медик Сергій Ковальов із батальйону «Госпітальєри», який рятував життя захисників і цивільних під час облоги на заводі «Азовсталь».
Нагадаємо, у День Незалежності відбувся обмін полоненими між Україною та рф.
