Уряд погодив пропозицію зміни до положень закону про мобілізацію, які стосуються прав студентів та педагогічних працівників.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на народного депутата Олексія Гончаренка.
Які зміни пропонують:
- Відстрочка для студентів залишиться лише для тих, хто почав навчання «не пізніше року досягнення граничного віку направлення на проходження базової військової служби», навчається за денною чи дуальною формою та в межах нормативного строку здобуття освіти. Це стосується учнів закладів професійної, фахової передвищої освіти, а також студентів вишів.
- Відстрочка для науковців і педагогів збережеться для наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників, які мають науковий ступінь або працюють у закладах освіти чи наукових установах не менше ніж на 0,75 ставки.
Тепер законопроєкт мають зареєструвати в Верховній Раді. І тільки потім цю пропозицію може розглянути парламент.
Нагадаємо, випускники отримуватимуть стипендії за високі бали на НМТ: мінімальний прохідний бал.
