Україна та Хорватія домовилися про розширення спільного виробництва озброєння. Країни підписали Лист про наміри щодо поглиблення оборонно-промислової співпраці.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Telegram міністра оборони Дениса Шмигаля.
«Подякував Хорватії за надані 13 пакетів військової допомоги на суму понад 200 млн. евро. Незабаром очікуємо на 14-й пакет допомоги та 15-й до кінця цього року», – сказав Шмигаль під час зустрічі з віцепрем’єр-міністром – міністром оборони Хорватії Іваном Анушичем.
Вже на початку 2026 року Україна та Хорватія проведуть спільний індустріальний форум виробників оборонної продукції.
Крім того, міністри оборони двох країн обговорили спільну участь в механізмі SAFE та можливість долучення Хорватії до ініціативи PURL.
«Обговорили потенціал для участі в ініціативі спільного виробництва FPV-дронів. Бачимо інтерес Хорватії до цієї можливості», – зазначив міністр оборони України.
Також Шмигаль відзначив роль Хорватії у діяльності “Коаліції з розмінування”. Зокрема, хорватська компанія DOK-ING вже передала 69 машин для розмінування, а також розпочала виробництво запчастин на території України.
Нагадаємо, Зеленський після Ставки натякнув на нові можливості української зброї.
