Ідея російського диктатора володимира путіна про «співпрацю» України, США та рф щодо Запорізької АЕС – це намір використати станцію як інструмент для подальшої війни.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Міністерство енергетики України.
У Міненерго нагадали, що через російську окупацію ЗАЕС перебуває в умовах позапроєктної загрози – тобто режиму, який не був передбачений ні конструктивно, ні процедурно.
При цьому після того, як Запорізька АЕС опинилася під контролем росіян, рф допустила “системні, критично небезпечні деформації в технічному функціонуванні цього ядерного об’єкта”. Йдеться не тільки про руйнування основного джерела водопостачання для охолодження реакторів унаслідок підриву Каховської дамби, а й про багаторазові відключення станції від української енергосистеми, що призводило до повного блекауту.
«У цьому контексті публічні заяви президента РФ від 2 вересня 2025 року щодо впровадження нових, невідомих систем управління та контролю над станцією мають розцінюватися як свідчення спроби використати ЗАЕС як військовий інструмент у подальшому веденні війни проти України», – наголосили у відомстві.
У Міненерго закликали міжнародних партнерів до негайної реакції, зокрема в рамках вересневої сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, де ці погрози мають отримати чітку й однозначну оцінку.
Також у відомстві заявили, що розглядають ідею путіна як цілеспрямовану ескалацію загрози ядерній безпеці.
Нагадаємо, Запорізьку АЕС не можна запустити до кінця війни: чи погодилася з цим росія.
