УкраїнаУ липні в Україні було найбільше жертв серед цивільних за три роки

У липні в Україні було найбільше жертв серед цивільних за три роки

У липні 2025 року в Україні зафіксували 286 загиблих і 1388 поранених унаслідок війни. Це найбільша кількість із травня 2022 року.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні.

Загалом цивільні постраждали у 18 областях та в місті Києві.

Збільшення кількості жертв у липні відбулося переважно в підконтрольних Україні районах уздовж лінії фронту. Найбільший приріст спричинили російські авіабомби — 276 жертв (67 загиблих та 209 поранених) у липні 2025 року, якщо порівняти зі 114 жертвами (34 загиблих та 80 поранених) у червні 2025 року.

Попри зменшення кількості жертв від ударів ракетами дальнього радіуса дії та ударних дронів приблизно на 20% у липні, порівнюючи із червнем 2025 року, ці атаки залишалися серйозною загрозою для цивільних. Вони становили майже 40% усіх жертв серед цивільних, зокрема в таких великих містах, як Київ, Дніпро та Харків.

Безпілотники ближнього радіуса дії посіли друге місце серед причин жертв серед цивільних після зброї дальнього радіуса дії, становивши 24% від загальної кількості (64 загиблих та 337 поранених).

Нагадаємо, Зеленський розповів, скільки ракет і шахедів росія випустила по Україні у липні.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc