У проросійських телеграм-каналах почала активно поширюватися інформація про нібито проведення 6 березня 2026 року «мирної акції» у Києві на Майдані Незалежності під назвою «Безвісти будуть вдома».
Повідомлення з відповідним зображенням розміщене, зокрема, в телеграм-спільноті під назвою “Щит матерей. Жизнь”. У дописі російською мовою адміністратори закликають родичів військовополонених та зниклих безвісти поширювати інформацію та брати участь у заході.
“Уважаемые родственники! Нас попросили помочь в распространении информации о мероприятии. Просим поддержки, ваших репостов и участия”

На опублікованому зображенні зазначено дату: 6 березня 2026 року, час 11:00 та місце: Київ, Майдан Незалежності.
Втім, дане повідомлення має усі ознаки фейкової інформації. Фахівці з інформаційної безпеки звертають увагу на кілька характерних ознак можливого фейку:
поширення інформації виключно через проросійські або анонімні телеграм-канали
відсутність підтвердження від українських громадських організацій та родин зниклих безвісти
використання емоційно чутливої теми полонених та зниклих військових
формулювання російською мовою та орієнтація на розгін через репости
Станом на зараз офіційних підтверджень проведення такої акції від відомих українських об’єднань родин військовополонених та зниклих безвісти немає. Подібні інформаційні вкиди є елементом гібридної війни та мають кілька цілей:
Дестабілізація внутрішньої ситуації в Україні, спроба дискредитувати українську владу, збір персональних даних та ідентифікація активних громадян України, або ж створення картинки для російської пропаганди.
Отож, закликаємо Вас, перевіряти інформацію перед поширенням, користуватися офіційними джерелами та не піддаватися на емоційні провокації. У разі сумнівів щодо подібних повідомлень варто звертатися до офіційних сторінок профільних організацій або органів влади.
