УкраїнаПовідомили обнадійливі новини щодо обмінів полоненими у 2025 році

Повідомили обнадійливі новини щодо обмінів полоненими у 2025 році

Україна попередньо домовилася з росією, що у 2025 році обміни військовополоненими будуть систематичними. У пріоритеті – тяжкохворі і тяжкопоранені.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Уповноваженого із прав людини Дмитра Лубінця.

«Також попередньо домовились, що кожен український військовополонений і цивільний заручник отримає пакунок з речами від України за допомогою Міжнародного комітета Червоного Хреста. Ми побачимо, чи російська сторона дотримається свого слова», – сказав омбудсмен.

За словами Лубінця, уперше за час повномасштабної війни рф проти України вдалося зафіксувати, що списки будуть формувати на підставі насамперед фізичного здоров’я.

«Тобто тяжкопоранені, тяжкохворі повертаються в першу чергу. І останній принцип – це принцип справедливості. Хто довше в полоні, той раніше виходить», – пояснив він.

Нагадаємо, 30 грудня Україна повернула з полону 189 захисників.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc