УкраїнаПоповнення карток через термінал по-новому: що зміниться з 26 червня

Поповнення карток через термінал по-новому: що зміниться з 26 червня

З 26 червня в Україні почнуть діяти нові правила внесення готівки. Поповнення карток через термінал самообслуговування вимагатиме додаткового кроку для підтвердження операції.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Міністерство фінансів.

Згідно з постановою № 67 “Про затвердження Змін до деяких нормативноправових актів Національного банку України з питань готівкового обігу ” від 16 червня 2026 року, під час поповнення банківської картки або рахунку через термінал користувачеві необхідно буде підтвердити номер мобільного телефону.

Після внесення коштів система надішле одноразовий код у SMS-повідомленні або через автоматичний дзвінок.

Без введення цього коду операція не буде завершена. Також на квитанції відтепер обов’язково зазначатиметься повний номер телефону платника.

Поповнення карток через термінал по-новому: що звільнено від нових вимог

Водночас частина операцій залишиться без обов’язкового SMS-підтвердження. Зокрема, нові вимоги не поширюються на оплату податків, комунальних послуг, придбання транспортних квитків та поповнення транспортних карток.

Без додаткової авторизації також можна буде поповнювати мобільний зв’язок, однак лише в межах 500 гривень на місяць для одного номера. Після перевищення цього ліміту підтвердження стане обов’язковим і для таких платежів.

Навіщо це потрібно

Поповнення карток через термінал зміни
Фото з відкритих джерел

Ці нововведення спрямовані на посилення фінансового моніторингу та боротьбу з анонімними операціями з готівкою.

Раніше користувачі могли вносити кошти через термінали без ідентифікації особи. Тепер кожна транзакція буде прив’язана до конкретного номера телефону, а банки та платіжні сервіси повинні зберігати інформацію про код авторизації, номер платника, дату та час проведення операції.

Нагадаємо, дорослі китаянки почали «здавати себе в оренду».

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc