Студенти медичних і фармацевтичних спеціальностей зобов’язані будуть проходити офіцерську підготовку. Відповідний закон підписав президент України Володимир Зеленський.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на картку законопроєкту на сайті Верховної Ради.
Військовий вишкіл для студентів-медиків і фармацевтів стане обов’язковим з 2026 року й поширюватиметься як на державні, так і на приватні заклади вищої освіти.
Закон передбачає, що офіцерську підготовку проходитимуть усі студенти, які придатні до військової служби за станом здоров’я та які пройшли професійно-психологічний відбір.
З 2006 року така підготовка здійснювалася виключно добровільно, хоча раніше була обов’язковою для студентів-медиків. Зараз підготовку за програмою офіцерів запасу медичної служби проходять лише 5% студентів-медиків та майбутніх фармацевтів.
Автори законопроєкту пояснювали, що повернення до обов’язкової підготовки зумовлене браком офіцерів запасу медичної служби, які можуть бути залучені до виконання завдань у період воєнного стану.
Нагадаємо, уряд пропонує розширити перелік студентів та педагогів, які не підлягають мобілізації.
