Правоохоронці викрили схему розкрадання коштів, які мали б бути використані для відновлення Трипільської ТЕС після російських обстрілів.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на СБУ та Нацполіцію.
За даними слідства, до організації схеми причетні керівники двох підрядних товариств, які виконували будівельно-монтажні роботи на теплогенерувальних об’єктах. Вони закуповували робочі матеріали в підконтрольних фірм, де вартість була на 30% вищою за ринкову.
Слідчі зазначають, що ділки штучно завищували вартість послуг, будматеріалів і технічного обладнання під час ремонту енергооб’єкта, а отриману «різницю» розподіляли між усіма учасниками схеми.
У такий спосіб протягом 2023-2025 років вони вивели на рахунки афілійованих компаній та перевели в готівку майже 50 мільйонів гривень.
Під час першого етапу обшуків за місцем проживання та в офісах фігурантів знайшли понад 19 мільйонів гривень готівки.




Також вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнову документацію з доказами протиправної оборудки.
Нині шістьом фігурантам повідомили про підозру. Серед них — троє організаторів «схеми», двоє керівників приватних компаній та їхній спільник. Їм інкримінують:
- ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою;
- ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України — легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.
За цими статтями загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Нагадаємо, вранці 11 квітня росіяни повністю знищили Трипільську ТЕС, яка розташована під Києвом. Через це система втратила частину потужності.
