УкраїнаНа відновленні Трипільської ТЕС вкрали понад 50 млн гривень: деталі

На відновленні Трипільської ТЕС вкрали понад 50 млн гривень: деталі

Правоохоронці викрили схему розкрадання коштів, які мали б бути використані для відновлення Трипільської ТЕС після російських обстрілів.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на СБУ та Нацполіцію.

За даними слідства, до організації схеми причетні керівники двох підрядних товариств, які виконували будівельно-монтажні роботи на теплогенерувальних об’єктах. Вони закуповували робочі матеріали в підконтрольних фірм, де вартість була на 30% вищою за ринкову.

Слідчі зазначають, що ділки штучно завищували вартість послуг, будматеріалів і технічного обладнання під час ремонту енергооб’єкта, а отриману «різницю» розподіляли між усіма учасниками схеми.

У такий спосіб протягом 2023-2025 років вони вивели на рахунки афілійованих компаній та перевели в готівку майже 50 мільйонів гривень.

Під час першого етапу обшуків за місцем проживання та в офісах фігурантів знайшли понад 19 мільйонів гривень готівки.

Фото – Національна поліція України
Фото – Національна поліція України
Фото – Національна поліція України
Фото – Національна поліція України

Також вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнову документацію з доказами протиправної оборудки.

Нині шістьом фігурантам повідомили про підозру. Серед них — троє організаторів «схеми», двоє керівників приватних компаній та їхній спільник. Їм інкримінують:

  • ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою;
  • ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України — легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.

За цими статтями загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Нагадаємо, вранці 11 квітня росіяни повністю знищили Трипільську ТЕС, яка розташована під Києвом. Через це система втратила частину потужності.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc