УкраїнаМасштабний спалах гострої кишкової інфекції у Львові: що відомо

Масштабний спалах гострої кишкової інфекції у Львові: що відомо

Після отруєння гостей львівського ресторану «Китайський Привіт» у лікарні опинилися 70 людей. Станом на ранок 18 липня усі ці постраждалі, зокрема 9 дітей, перебувають в обласній інфекційній клінічній лікарні з симптомами гострої кишкової інфекції.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Епідеміологічне розслідування встановило, що 14-15 липня вони відвідували один ресторан китайської кухні. У хворих спостерігалися характерні симптоми: підвищення температури, нудота, блювання, діарея, біль у животі та загальна слабкість. У двох випадках лабораторно підтверджено наявність Salmonella enteritidis — одного з небезпечних збудників харчових токсикоінфекцій.

Фахівці опитали всіх госпіталізованих і з’ясували, які продукти ті споживали.  Встановлено, що 70 цих людей споживали десерт «Сінгапурський чізкейк».

У межах епідрозслідування відібрали 16 зразків продуктів, зокрема взяли проби питної води, а також обстежили персонал закладу. Напередодні в ресторані провели кінцеву дезінфекцію.

Нині джерело інфекції та фактори передачі встановлюють. Триває комплексна робота з локалізації та недопущення поширення захворюваності.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc