Україна, США і росія сьогодні, 5 лютого, завершили другий раунд мирних переговорів. Йшлося, зокрема, про те, як запроваджувати перемир’я.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Рустема Умєрова та вечірнє звернення президента України Володимира Зеленського.
«Протягом двох днів делегації провели широкі обговорення інших невирішених питань, зокрема, методів упровадження перемир’я та моніторингу припинення військових дій», – зазначив Рустем Умєров.
Президент Володимир Зеленський розповів, що українська переговорна делегація вже доповіла йому про результати зустрічі. При цьому в Києві вони підготують для глави української держави повноцінну доповідь, оскільки багато аспектів не можна обговорити телефоном.
«З того, що можна вже сказати – найближчим часом плануються наступні зустрічі. Ймовірно, в Америці», – додав він.
За його словами, Україна готова до всіх робочих форматів, які допоможуть наблизити мир і зробити його надійним і тривалим. При цьому росію потрібно “позбавити апетиту воювати далі”.
«Важливо, щоб ця війна закінчилася так, щоб у росії не було винагороди за агресію. Це один із ключових принципів, які повертають і гарантують справжню безпеку. Я дякую всім партнерам, які нас у цьому підтримують», – звернув увагу президент.
До слова, головним досягненням зустрічі стала домовленість про обмін 314 бранцями (по 157 осіб з кожного боку). Володимир Зеленський назвав цей результат значним.
Нагадаємо, сьогодні, 5 лютого, 157 українських захисників повернулися додому.
