У ніч проти 4 травня ворог здійснив масовані атаки по регіонах України, застосувавши 155 ударних безпілотників. Крім дронів, зафіксовані удари артилерією, ракетами та керованими авіаційними бомбами.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням Повітряні сили ЗСУ.
З 18:00 3 травня армія рф обстрілювала Україну безпілотниками типу Shahed, Гербера, Італмас та дронами-імітаторами «Пародія» з таких напрямків: Курськ, Шаталово, Орел, Приморсько-Ахтарськ, Міллерово в росії. Також безпілотники летіли з тимчасово окупованого Донецька та Гвардійська, що в Криму.
Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.
За попередніми даними Повітряних сил, станом на 09:00, протиповітряною обороною було збито чи подавлено 135 російських БпЛА на півночі, півдні та сході країни.
Водночас зафіксовано влучання 14 ударних БпЛА на 10 локаціях, а також падіння уламків у чотирьох місцях.
Атаки по регіонах України: наслідки
На Дніпропетровщині окупанти понад 20 разів атакували три райони області безпілотниками та артилерією.
Як повідомили в обласній військовій адміністрації, у Петропавлівській громаді Синельниківського району виникла пожежа. Унаслідок ударів там пошкодило місцеву інфраструктуру.
На Нікопольщині під ударом опинилася місцева інфраструктура: пожежно-рятувальний підрозділ, приватні будинки і господарська споруда. Унаслідок атаки постраждала 79-ти та 41-річна жінка. Вони лікуватимуться амбулаторно. У Зеленодольській громаді Криворізького району пошкоджена інфраструктура.
Крім того, протягом 3 травня росіяни обстрілювали область ракетами, безпілотниками та артилерією. Унаслідок ударів одна людина загинула, 25 дістали поранень, серед них — четверо дітей. Армія рф атакувала багатоповерхівки у Дніпрі та Кривому Розі. Від атаки загинув 19-річний студент Дніпровського національного університету.

На Сумщині внаслідок російських обстрілів є загибла та постраждалі серед мирних жителів. У лікарні померла 69-річна жінка, яка постраждала 2 травня внаслідок мінометного обстрілу Середино-Будської громади.
За даними обласної військової адміністрації, протягом доби російські війська здійснили майже 40 обстрілів по 35 населених пунктах у 15 територіальних громадах області. Найбільше обстрілів було у Сумському, Охтирському, Шосткинському районах.
росіяни застосовували артилерію, FPV-дрони, БпЛА, керовані авіаційні бомби. Також здійснили ракетний обстріл. Били по житлових будинках, автомобілях, адмінбудівлях та магазинах. Також під удар потрапило приміщення навчального закладу у Сумській громаді.

На Миколаївщині росіяни шість разів атакували FPV-дронами Очаківську громаду. Постраждалих немає.
Водночас зранку 3 травня окупанти двічі завдали удару по Миколаєву балістичними ракетами, попередньо – типу «Іскандер-М».
Від атаки постраждало п’ятеро людей — троє чоловіків віком 63, 65 та 71 рік і дві жінки віком 46 та 55 років. Їх шпиталізували. Станом на ранок 4 травня один постраждалий перебуває у тяжкому, але стабільному стані, інші — у стані середньої тяжкості. Тоді було пошкоджено складську будівлю підприємства, 17 приватних будинків та автомобілі.

Крім того, росіяни били по Херсонщині. Через погіршення безпекової ситуації в Херсоні тимчасово призупинили рух тролейбусів.
Нагадаємо, спецоперації та вироки: кримінал Рівненщини за останні дні.
