Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск назвав «масштабною провокацією» перетин російськими дронами повітряного простору країни. Проте, за його словами, «причин для паніки немає».
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на заяву прем’єра перед екстреним засідання уряду 10 вересня.
Туск наголосив, що це вперше російські дрони збили над територією країни НАТО, тому всі союзники ставляться до цієї ситуації «дуже серйозно».
«Ймовірно, ми маємо справу з провокацією великого масштабу… Я перебуваю в постійному контакті з генеральним секретарем НАТО, щоб протягом найближчих кількох годин, днів і в подальшому майбутньому діяти так само ефективно, як сьогодні вночі, у разі подібної загрози», — сказав голова польського уряду.
Він назвав ситуацію «серйозною» і підкреслив, що безсумнівно варто бути готовими «до різних сценаріїв». А втім, за його словами, «немає причин для паніки, життя буде продовжуватися нормально».
«Наразі немає причин вводити будь-які обмеження, які ускладнювали б повсякденне життя громадян. Якщо буде така необхідність, ми, звичайно, будемо інформувати вас на поточній основі», — заявив прем’єр Польщі.
Разом з тим, Туск закликав поляків бути готовими до дезінформації та спроб посіяти паніку, зазначивши, що «з перших хвилин цього нападу, цієї провокації, росіяни дуже активні в мережі».
Нагадаємо, вночі 10 вересня польський повітряний простір зазнав багаторазового порушення російськими «шахедами» під час масштабного удару на заході України.
