«Ощадбанк» стверджує, що 5 березня два автомобілі його інкасаторської служби із сімома працівниками бригади інкасації «були безпідставно затримані» в Угорщині.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на пресслужбу банку.
Там кажуть, що затримання відбулося тоді, коли бригада інкасації здійснювала регулярне перевезення іноземної валюти та банківських металів між «Райффайзен Банк Австрія» та «Ощадбанк Україна».
Обсяг цінностей у затриманих автівках становив 40 мільйонів доларів США, 35 мільйонів євро, 9 кілограмів золота.
За GPS-сигналом вдалося встановити місцеперебування автомобілів: нині вони стоять у центрі Будапешта, поблизу однієї із силових структур Угорщини. Також це підтвердили українські дипломати в Угорщині.
Водночас місцеперебування самих працівників невідоме.
«”Ощадбанк” вимагає негайного звільнення своїх співробітників та майна й повернення їх до України. Керівництво банку перебуває в контакті з МЗС України та правоохоронними відомствами з метою координації подальших дій», — йдеться в заяві банку.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга вважає, що «фактично йдеться про те, що Угорщина взяла заручників та викрала гроші».
«Якщо це та “сила”, про яку сьогодні казав пан Орбан, то це сила злочинної банди. Це державний тероризм та рекет. Ми вже надіслали офіційну ноту з вимогою негайного звільнення наших громадян», — сказав він.
Міністр також підтвердив, що причини затримання працівників банку, а також інформація про їхній стан здоров’я досі невідомі. Окрім цього, немає можливості зв’язку з ними. За його словами, ці семеро українців є співробітниками державного «Ощадбанку», які виконували рейс двома інкасаторськими автомобілями між Австрією та Україною й перевозили кошти та цінності в межах регулярних перевезень між державними банками.
«Ми також звернемося до Європейського Союзу із запитом на чітку кваліфікацію незаконних дій Угорщини, захоплення заручників та пограбування», — додав Сибіга.
У Національному банку України також закликали владу Угорщини негайно звільнити громадян України, пояснити причини їхнього затримання, а також надати інформацію про місцеперебування інкасаторських авто.
Нагадаємо, Угорщина має намір утворити “антиукраїнський” блок у ЄС.
