Україна отримала від Німеччини системи Patriot.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського.
«Ми зміцнили компонент “петріотів” у нашій українській протиповітряній обороні. Я дякую Німеччині та особисто канцлеру Фрідріху Мерцу за цей наш спільний крок для захисту життів від російського терору», – наголосив він.
Президент зазначив, що країни певний час готували це посилення ППО, і тепер домовленості виконано.
Український лідер додав, що кожне посилення ППО наближає Україну до завершення війни. Він підкреслив, що чим менше буде вдаватися країні-агресорці, тим “більшим буде її мотив завершити війну”.
Також, він зауважив, що переговори щодо подальшого посилення ППО тривають. Вони відбуваються як на рівні урядів, так і безпосередньо з виробниками систем.
Німеччина заявляла про наміри передати зі складів Бундесверу Україні Patriot на початку серпня 2025 року, йшлося про дві системи. Поставку здійснили за фінансової підтримки Данії, Литви та Норвегії.
Нагадаємо, Пентагон дав «зелене світло» на постачання Україні ракет Tomahawk: фінальне слово за Трампом
