СвітПомер колишній тренер «Динамо» та «Шахтар» Мірча Луческу

Помер колишній тренер «Динамо» та «Шахтар» Мірча Луческу

У 80 років помер румунський футболіст і тренер Мірча Луческу. Він був тренером багатьох футбольних команд, зокрема київського «Динамо» та «Шахтар», турецьких клубів та збірної Румунії. Раніше він потрапив у лікарню з інфарктом.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на журналіста Еммануеля Рошу.

«Трагічні новини. Мірча Луческу помер 15 хвилин тому. Він залишив після себе цілий всесвіт. Менш ніж два тижні тому він вивів збірну Румунії проти Туреччини в плей-офф чемпіонату світу, незважаючи на те, що був дуже хворим», — написав журналіст.

Луческу шпиталізували 29 березня після того, як йому стало погано на тренувальному зборі збірної Румунії. Згодом його стан погіршився — з’являлася інформація, що його госпіталізували до лікарні у Бухаресті та ввели у штучну кому.

3 квітня Луческу переніс серцевий напад, коли чекав на повідомлення лікарів про виписку з лікарні. Згодом у нього стався і другий напад, проте медикам вдалося його реанімувати.

Мірча Луческу помер
Фото з відкритих джерел

За декілька днів його ввели у стан штучної коми через черговий напад важкої серцевої аритмії, і перевели у відділення інтенсивної терапії після інфаркту міокарда.

Мірча Луческу: що відомо про його кар’єру

Як футболіст, Мірча Луческу грав у складі «Динамо» (Бухарест) на позиції нападника, а згодом перейшов до румунського футбольного клубу «Корвінул», де і почав діяльність тренера, паралельно продовжуючи грати.

З 1981 по 1986 року він очолював збірну Румунії з футболу, а до 2004 року встиг тренувати такі клуби, як румунські «Динамо» та «Рапід», італійські «Пізу», «Брешію», «Реджану» та «Інтер», а також турецькі «Галатасарай» та «Бешикташ».

з 2004 по 2016 рік Луческу очолював донецький «Шахтар». Під тренерством Мірчі клуб виграв вісім титулів чемпіона України, шість Кубків України та Кубок УЄФА 2008/09, а також взяв участь у 573 матчах ФК.

Помер Мірча Луческу
Фото з відкритих джерел

У 2016 році Луческу почав тренувати російський футбольний клуб «Зеніт» (Санкт-Петербург), проте у 2017 році з ним достроково розірвали контракт через незадовільні результати команди.

Співпрацювати з київським «Динамо» Луческу почав у 2020 році й очолював команду протягом трьох з половиною сезонів, проте у 2023, за рік до закінчення контракту, він заявив про відставку. Про це рішення головний тренер повідомив одразу після матчу проти «Шахтаря» у 13 турі чемпіонату України, який закінчився поразкою «Динамо» з рахунком 0:1.

Тоді він підкреслив, що бере на себе відповідальність за останні результати команди. Поразки пояснив великою кількістю кадрових змін, що відбулися в «Динамо» через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc