У Міністерстві оборони Румунії офіційно пояснили, чому не збили російський дрон, який врізався в житловий будинок у місті Галац. За словами військових, армія діє в межах суворих обмежень, а збиття безпілотника могло створити ще більшу загрозу для мирного населення, ніж саме падіння.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на заяву представників Міноборони на пресконференції, яких цитує Digi24.
Речник оборонного відомства Крістіан Попович розповів, що за дроном постійно стежили за допомогою радарів. Один із дронів увійшов у повітряний простір із території України, потім зник із радарів, а згодом з’явилася інформація про його падіння на дах багатоповерхівки.
Чому не збили російський дрон, який залетів у Румунію?
На запитання, чому безпілотник не збили, він відповів, що «армія має дуже суворі обмеження в цій ситуації, бо ми не можемо ризикувати й створювати більше загроз, ніж можемо запобігти».

За його словами, військові не можуть відкривати вогонь, якщо є загроза влучання по території сусідньої країни.
«Далі, щоб уразити повітряну ціль, потрібен певний час, який передбачає виявлення, класифікацію та бойове застосування. Час у чотири хвилини, який був у нашому розпорядженні, був надзвичайно коротким», — заявив бригадний генерал Ґеорґе Максим.
Зазначимо, торік у Румунії стало чинним законодавство, яке дозволяє збивати безпілотники, які порушують повітряний простір держави.
До слова, уночі російські безпілотники атакували Одеську область України. Один із них залетів до Румунії та врізався в багатоповерхівку в муніципалітеті Галац. Попри наявність дозволу, пілоти літаків, які чергували над країною, дрона не збили.
Двоє людей зазнали забоїв, їм надали медичну допомогу. Ще 70 людей евакуювали з постраждалої частини будинку.
Нагадаємо, восени минулого року уламки російського «Шахеда» виявили у Румунії.
