У Києві Служба безпеки України затримала першого заступника голови однієї з райдержадміністрацій за причетність до схеми для ухилення від мобілізації.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на СБУ.
Згідно з даними розслідування, посадовець підробляв документи для фіктивного зарахування «клієнтів» до військових частин ЗСУ. Після чого відбувалось їхнє зняття з військового обліку за фейковими медичними діагнозами. З кожної особи зловмисник отримав від 15 до 20 тисяч доларів.
Затриманий використовував для організації схеми зв’язки в районному ТЦК та спільника, який готував фальшиві документи. СБУ задокументувала протиправну діяльність і затримала посадовця разом із поплічником.



Під час проведення обшуків у фігурантів знайшли фальшиві медичні та військово-облікові документи, печатки військових частин та смартфони, на яких містяться докази схеми.
Затриманим повідомили про підозру за чч. 3, 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 409 Кримінального кодексу України (організація та пособництво в ухиленні від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану).
Наразі вирішується питання про обрання фігурантам запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.
Нагадаємо, судитимуть голову однієї із громад Рівненщини, який вимагав хабар.
