КриміналСБУ пояснила обшуки в Київській митрополії УПЦ МП

СБУ пояснила обшуки в Київській митрополії УПЦ МП

Обшуки в канцелярії Київської митрополії УПЦ МП провели через незаконне відчуження храму та заволодіння майном на 7 мільйонів гривень.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на СБУ та Національна поліція.

За даними слідства, архімандрит, який є настоятелем у селі Проців Бориспільського району, вніс до офіційного документа заздалегідь неправдиві дані про рішення громади передати церковне майно.

Мова йде про будівлю храму та його господарські приміщення площею майже 500 м². Загальна вартість церковного майна становить понад 7 мільйонів гривень.

Надалі архімандрит надав цей документ до свого керівництва та отримав благословення на відчуження будівель.

Фото – СБУ

Правоохоронці з’ясували, що спершу священник «пожертвував» церковні будівлі своїй сестрі, а потім вона передала майно благодійному фонду, який він контролює.

У СБУ вважають, що через афілійовану структуру клірик планував одноосібно розпоряджатися будівлями громади, зокрема, мав право їх продати або здавати в оренду.

Архімандриту повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах;
  • ч. 1 ст. 366 — службове підроблення.

Він може сісти заґрати до 12 років з конфіскацією майна. Розслідування продовжується.

Нагадаємо, Митрополит Антоній згодом підтвердив обшук у канцелярії.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc