Журналісти Рівне Онлайн підготували для вас кримінальні новини Рівненської області, які сталися протягом тижня (2–8 березня).
Кримінальні новини Рівненської області

Внаслідок зіткнення легкової автівки та вантажівки у Рівненській області, загинуло подружжя. ДТП сталася ввечері, 1 березня на трасі Київ-Чоп неподалік села Варковичі, що на Дубенщині.
Попередньо, водій автомобіля «Renault Laguna», 64-річний киянин, не вибрав безпечної швидкості, не врахував дорожню обстановку та почав здійснювати маневр об’їзду наразі невстановленого автомобіля, який повертав ліворуч.
У цей час легковик «Renault» наїхав правим колесом на бордюр, унаслідок чого став некерованим. Водій виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з вантажівкою «DAF» із напівпричепом під керуванням 38-річного жителя Закарпатської області.
Унаслідок ДТП водій «Renault» та його 49-річна дружина загинули на місці: їхні тіла деблокували рятувальники. Керманич вантажівки не травмувався.

Відповідно до висновку судово-медичної експертизи, смерть настала внаслідок гострої серцево-судинної недостатності.
В ході огляду місця події, слідів, які б свідчили про настання смерті насильницьким шляхом, виявлено не було.
Нагадаємо, 72-річний чоловік убив п’ятьох людей у місці проживання ВПО.

Зранку патрульні отримали повідомлення про порушення ПДР на вулиці Богдана Гордійчука у Рівному.
На місці виявили автомобіль BMW, який був припаркований з порушенням ПДР: безпосередньо біля виїзду з прилеглої території та в зоні дії жовтої розмітки. Така стоянка суттєво ускладнювала рух транспорту. Водія на місці не було.
Оскільки транспортний засіб суттєво ускладнював рух, патрульні евакуювали його на арештмайданчик.

Близько першої години 2 березня поліцейські у місті Вараш зупинили легковик «Volkswagen» під керуванням 40-річного місцевого жителя. На початку спілкування з правоохоронцями чоловік запропонував їм неправомірну вигоду у сумі 200 доларів. Попри попередження про кримінальну відповідальність за такі дії, водій наполягав на своєму.
Під час подальшої розмови, поліцейські виявили у керманича ознаки алкогольного сп’яніння. Втім, від проходження огляду на місці за допомогою приладу «Драгер» або у медзакладі 40-річний варашівець відмовився.

ДТП у Рівному сталася 2 березня, біля залізничного вокзалу. Зіткнулися маршрутка та легкова автівка. Є травмований.
Попередньо, водій автобуса «ХАЗ», 48-річний житель села Великий Олексин, під час виконання маневру розвороту ліворуч, не впевнившись у його безпечності, не надав переваги в русі та зіткнувся із легковиком «Mazda» під керуванням 21-річного рівнянина.
Унаслідок ДТП керманича маршрутки із переломом руки доставили до медзакладу. Обидва водії були тверезі.

Про підозрілий предмет до поліції днями повідомили лісники. Під час огляду місцевості, вибухотехніки виявили уламки БпЛА, а також бойову частину, яка не розірвалась.
Фахівці на місці розрядили боєприпас, транспортували його на тимчасовий підривний майданчик та знешкодили.
Поліцейські вкотре наголошують: у разі виявлення уламків повітряних цілей, інших підозрілих чи небезпечних знахідок — негайно повідомляйте до поліції за номером телефону 112.

3 березня близько 4-ї ранку, під час дії комендантської години, у місті Здолбунів на вулиці Коперника патрульні виявили транспортний засіб, який рухався назустріч.
Побачивши службовий автомобіль поліції, водій зустрічного авто різко збільшив швидкість руху. Інспектори прийняли рішення про переслідування автомобіля, але водій звернув у напрямку села Богдашів. Поліцейські втратили його з поля зору, але передали орієнтування іншим екіпажам.
За декілька хвилин в селі Богдашів патрульні помітили двох підлітків, які рухались пішки. Під час поверхневої перевірки у 16-річних хлопців інспектори виявили ключі від автомобіля Mercedes.
Під час спілкування із патрульними один із хлопців розповів, що таємно заволодів ключами від автомобіля Mercedes, який належить знайомій, дочекався, поки мешканці будинку ляжуть спати, і поїхав на авто.
Транспортний засіб поліцейські виявили у Богдашеві: хлопці показали, де його залишили.
Про подію інспектори повідомили власника транспортного засобу — 41-річного громадянина, який приїхав на місце події автомобілем Audi. Спілкуючись, патрульні виявили у нього ознаки наркотичного сп’яніння та запропонували проїхати до медзакладу для проходження огляду, але чоловік відмовився.
На нього поліцейські склали протокол за ч. 1 ст. 130 (Керування у стані сп’яніння або відмова від проходження огляду) КУпАП. А оскільки керманич припаркував своє авто на перехресті та не мав страхового поліса, патрульні евакуювали транспортний засіб на арештмайданчик.

66-річна жінка, будучи бухгалтером одного з державних медичних закладів обласного центру, вносила завідомо неправдиві відомості до штатного розпису. Так, із січня 2022 по 2024 роки вона завищувала посадові оклади 32 співробітникам.
Таким чином, фігурантка завдала майнової шкоди комунальному закладу на 12 370 835 гривень, з яких понад 2 мільйони — безпідставно сплаченого єдиного соціального внеску.
За клопотанням слідчого, на її майно судом накладено арешт.

3 березня близько 5-ї ранку, на вулиці Кулика і Гудачека патрульні помітили авто Volkswagen, припарковане із порушеннями ПДР. Усередині автівка сиділа 42-річна жінка.
Під час поверхневої перевірки інспектори виявили два зіп-пакети з білою кристалічною речовиною, зовні схожою на наркотичну, а також дві скляні трубки з нашаруванням буро-коричнового кольору.
На місце події патрульні викликали слідчих для зʼясування всіх обставин.

У Рівненській області судитимуть директора фірми, який завдав збитку державі. Йдеться про директора будівельної фірми, який завдав державі збитку на понад мільйон гривень.
У 2023 році між Департаментом з питань архітектури та будівництва, а також ТОВ, керівником якого є 40-річний житель Рівненського району, було укладено договір щодо проведення ремонту одного з ліцеїв Березного.
Директор підприємства вніс неправдиві відомості до документів про вартість будматеріалів, виробів і конструкцій. Потому, особисто підписав їх та надав органу влади для оплати.
Таким чином, керівником ТОВ було закуплено обладнання за завищеними цінами, що спричинило шкоду інтересам держави на понад мільйон гривень.

У листопаді 2024 року до знайомого додому прийшли троє дубровиччан. Під час вживання алкоголю у них виник словесний конфлікт, після якого близько 18 години гості пішли. Згодом вони повернулися: зайшли у незамкнений будинок, стягнули 46-річного господаря з ліжка на підлогу та почали бити руками й ногами по голові та тілу.
Від отриманих травм 46-річний житель Сарненського району помер, медики лише констатували смерть. Обтяжуючими обставинами є вчинення кримінального правопорушення особами, що перебувають у стані алкогольного сп’яніння.
Суд виніс вирок : старшому — 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, 19-річному — 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна, неповнолітньому — 11 років позбавлення волі.

До поліції 3 березня близько 19 години повідомив працівник однієї з логістичних компаній, що невідомий чоловік зайшов до примірочної та здійснив заміну дороговартісного ременя за 36 тисяч гривень на підробку.
Отримавши детальний опис зловмисника, оперативники за декілька хвилин розшукали 27-річного жителя Рівного.
За фактом шахрайства розпочато досудове розслідування за ч.1 ст.190 КК України.
Крім того, слідчі у рамках відкритого кримінального провадження за ч.4 ст.185 КК України перевіряють фігуранта на причетність до скоєння у Рівному крадіжки. Попередньо відомо, що 28 лютого 27-річний рівнянин викрав банківську карту та здійснив нею декілька оплат на суму 3800 гривень, придбавши продукти харчування та речі особистого вжитку.

Поліцейські встановили, що 61-річний жителя Вараша, будучи лікарем-невропатологом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії Вараського РТЦК та СП у 2022 та 2023 роках провів медичні огляди чотирьох військовозобов’язаних осіб.
Потому, за їх результатами, вніс до офіційних документів неправдиві відомості про їх повну непридатність за станом здоров’я для подальшої служби у ЗСУ. На їх підставі, чоловікам видали відповідні довідки ВЛК, які згодом були скасовані.
Слідчий повідомив йому про підозру.

Судитимуть чоловіка, який у Рівненській області викрав авто сусіда та вчинив на ньому ДТП. Про крадіжку легковика, до поліції повідомив власник, 72-річний житель селища Демидівка.
Поліцейські встановили, що напередодні 40-річний сусід прийшов до потерпілого та почав сварку на ґрунті тривалих неприязних відносин. Коли ж господар пішов до будинку, зловмисник сів у транспортний засіб та ключами, які були у замку запалювання, завів авто і поїхав. Однак не впорався з керуванням та за пів кілометра в’їхав у металевий паркан.
Поліцейські, які прибули на місце ДТП, виявили у фігуранта ознаки алкогольного сп’яніння, однак від огляду він відмовився. Також поліцейські встановили, що чоловік був позбавлений права керування транспортними засобами.
Досудове розслідування завершено: матеріали кримінального провадження скеровано до суду.
Обтяжуючими обставинами є вчинення кримінального правопорушення щодо особи похилого віку. Пом’якшуючі — не встановлені.
Санкція статті передбачає від 3 до 5 років позбавлення волі.
Нагадаємо, смертельна пожежа у Рівненському районі 7 березня: загинув чоловік.
