БлогиБлог Олени ХотенкоВідтепер українці можуть подати заяву про репарації до Реєстру збитків за різними...

Відтепер українці можуть подати заяву про репарації до Реєстру збитків за різними категоріями у ДІЇ

Сьогодні я розповім про те, що для мільйонів українців може стати не просто ще одним інформаційним приводом, а шансом на справедливість. Вперше на міжнародному рівні відкрили можливість офіційно зафіксувати ще одну страшну реальність цієї війни – вимушене вигнання зі своєї країни через війну. Міжнародний Реєстр збитків для України, створений у межах компенсаційного механізму Ради Європи, відкрив нову категорію заяв для українців, які були змушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення. Йдеться про категорію A1.2 – «Вимушене переміщення за межі України».

Якщо говорити просто, то тепер люди, які втратили дім, нормальне життя та вимушено виїхали за кордон, можуть подати заяву на компенсацію. І що важливо: мова не лише про матеріальні збитки.

У Реєстрі можна заявити про психологічну травму, розлуку з домом, розірвані родини, зламане звичне життя. Те, що болить найбільше.

Крім цього, постраждалі від російської агресії можуть подавати заяви і за іншими категоріями шкоди:

▪ за зруйноване або пошкоджене майно;

▪ за втрату житла;

▪ за тілесні ушкодження;

▪ за загибель близьких;

▪ за зниклих безвісти членів родини;

▪ за сексуальне насильство, пов’язане з війною;

▪ та за інші тяжкі наслідки російської агресії.

Подати заяву можна через портал ДІЯ – там уже доступні детальні інструкції та форма заявки. А якщо вам потрібна більш детальна інформація, заходьте на фейсбук-сторінку засновниці ГО «Поверни своє» Ольги Оніщук.

І тут важлива одна річ. Не сприймайте цю можливість як просту бюрократичну процедуру. Адже кожна така заява – це документальне свідчення злочину війни. Кожна історія, зафіксована в Реєстрі, – це ще один доказ того, що росія повинна буде платити за те, що зробила з Україною і українцями.

За даними ООН, сьогодні за межами України досі перебувають майже сім мільйонів українців, що виїхали з початку «повномасштабки». І тепер у цих людей з’являється можливість ще раз сказати світові офіційно: ми втратили дім не за власним бажанням. Ми втратили його через війну. І за це має відповісти агресор.

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc