УкраїнаВлітку відключення світла будуть ще жорсткішими: українцям пояснили причину

Влітку відключення світла будуть ще жорсткішими: українцям пояснили причину

Російські обстріли української енергосистеми призвели до відсутності світла. Найжорсткіші графіки відключень електрики можуть бути в найспекотніші літні місяці.

Енергетика України стала більш залежна від сонячної генерації після того, як російська армія вивела з ладу ТЕС, ГЕС та інші об’єкти електрогенерації, – зазначили в Укренерго.

При цьому зазначено, що на ефективність роботи сонячних електростанцій впливає погода.

«Залежно від ступеня хмарності кількість сонячних променів, що досягають поверхні землі, може бути різною. При цьому промені, що проходять через хмари, заломлюються і падають на панель під іншим кутом», – йдеться в повідомленні.

Крім того, важливим погодним фактором є дощ, адже дощові хмари зводять сонячну генерацію до нуля. Водночас спекотна погода також має негативний ефект.

«За надвисоких температур вироблення сонячної енергії буде нижчим, ніж зараз, а споживання буде вищим, адже люди вмикатимуть кондиціонери та вентилятори. Тому в спекотні місяці графіки відключень можуть бути більш жорсткими», – підсумували в Укренерго.

Нагадаємо, в одному із освітніх закладів Рівненщини будуть вивчати альтернативні джерела енергії

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc