Новини Рівненщини Рівненський спідвеїст Віктор Трофимов-молодший став чемпіоном світу

Рівненський спідвеїст Віктор Трофимов-молодший став чемпіоном світу

Фінал командного чемпіонату світу серед юніорів відбувся 5 вересня 2020 року в Данії у містечку Оутруп.

Про це повідомляє “Speedway“.

Після нелегкої боротьби на мокрій доріжці перемогу здобула збірна Польщі (46 пунктів), срібними призерами стали господарі – збірна Данії (42  пункти), гонщики Великобританії завоювали бронзові нагороди (32 пункти). І збірна Латвії була 4-ю (6 пунктів).

Чемпіоном світу вперше став вихованець рівненського спідвею Віктор Трофимов-молодший, який виступає за збірну Польщі.

Гонка розпочалася невдало для збірної Польщі: після перших 5 стартів господарі впевнено лідирували, вигравши всі 5 заїздів. Польські юніори відставали на 9 пунктів.

Віктор Трофимов-молодший у першій серії (3-й заїзд) фінішував другим після данця Тіма Соренсена.

У 6-му заїзді головний тренер юніорської кадри Рафал Добруцькі випускає замість Віктора джокером Домініка Куберу. І ця заміна повністю себе виправдала – перемога приносить 6 пунктів збірній Польщі. Наступний заїзд також переможний – одноклубник з Любліна Віктор Лампарт фінішує першим, данець Маркус Біркемозе – третім, і відрив господарів скоротився до 3 пунктів.

У третій серії данці виграють 3 заїзди, польські юніори – 1. Відрив спортсменів країни Гамлета збільшився до 5 пунктів – 30:25. Віктор Трофимов у 12-му заїзді поступився капітану британської юніорської збірної Даніелю Бьюлі Рівненські уболівальники пам’ятають цього рудого хлопчину по фіналу особистого чемпіонату Європи серед юніорів, що відбувся 31 серпня 2019 року у Рівному, мені він тоді дуже сподобався, і якби не травма, то Даніель, я думаю, минулого року показав би значно кращий результат. В Оутрупі Даніель підтвердив свій високий рівень, ставши найрезультативнішим гонщиком фіналу – на його рахунку 17 здобутих пунктів із всіх 32, що здобула його збірна (один раз стартував як Джокер).

Четверта серія заїздів стала переломною для діючих чемпіонів світу: почергово виграють заїзди Віктор Лампарт, Віктор Трофимов-молодший, і після 1 пункту Домініка Кубери – Якуб Місковьяк. І вже перевага данців розтанула: 36:35.

17-й заїзд виграє Якуб Місковьяк, і вперше у фіналі рахунок зрівнюється – 38:38.

У 18-му заїзді єдину перемогу святкує збірна Латвії – її здобуває талановитий вихованець ризького спідвею Франціс Густс, Віктор Трофимов-молодший фінішує другим, капітан господарів Мадс Хансен – третім, і замкнув заїзд на фініші британець Лео Флінт. Вперше у гонці польська юніорська дружина виходить уперед – 39:40.

А потім були перемоги Віктора Лампарта та Домініка Кубери у заключних заїздах, та загальна перемога з відривом у 4 пункти – 42:46, 9 з яких на рахунку Віктора Трофимова-молодшого!

Під час текстової трансляції гонки на польських Шпротах після 15-го заїзду було запропоновано опитування: чи стане збірна Польщі чемпіоном світу? Так от, після 15-го заїзду відповіли 1316 осіб, і лише 39% вірили в перемогу своєї збірної. Перед 19-м заїздом проголосувало 2613 осіб – 52% вірили в збірну Польщі. Після завершення фіналу проголосувало 3090 осіб – 59% вірили в збірну Польщі.

А у Рівному від самого початку гонки вірили в те і знали, що збірна наших сусідів виграє цей юніорський чемпіонат, 100% уболівальників!