Президент США Дональд Трамп повідомив, що ймовірно збирається поїхати до росії на зустріч із російським диктатором володимиром путіним.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на його заяву під час пресконференції.
Спершу Трамп розповідав про доброустрій та убезпечення столиці Вашингтона, аж раптом згадав про зустріч із путіним у пʼятницю, 15 серпня.
«Ми офіційно оголошуємо надзвичайний стан у сфері громадської безпеки. Це надзвичайний стан. Це трагічна надзвичайна ситуація. І мені соромно бути тут. Знаєте, я їду побачити путіна. Я їду до росії. У п’ятницю. Мені не подобається бути тут і говорити про те, яка небезпечна, брудна та огидна тут столиця. Колись прекрасна столиця була з графіті по всіх стінах. До речі, це інша її частина. Тому що ми говоримо про безпеку, але також говоримо про порядок. Ми потенційно найкрасивіша столиця у світі», — говорив американський президент під час брифінгу.
Він не додав деталей про зустріч із главою рф. Раніше Трамп та путін дійсно домовилися зустрітися 15 серпня, однак на Алясці, а не в росії. Тож нині незрозуміло, чи була нова заява американського лідера обмовкою.
Оновлено: Пізніше Трамп детальніше прокоментував зустріч. Він зауважив, що це саме глава рф «приїжджає до нашої країни, а не ми до нього чи навіть до якоїсь третьої сторони».
«Я збираюся поговорити з володимиром путіним. І я скажу йому, що ти вплутався в цю війну, ти мусиш її закінчити», — додав він.
Трамп зауважив, що наступна зустріч буде між президентом України Володимиром Зеленським та путіним або тристороння — також за участі Трампа.
Як стверджує американський президент, Зеленський буцімто сказав йому, що має отримати «конституційне схвалення»: «Тобто він має схвалення на війну та вбивства, але йому потрібне схвалення, щоб зробити обмін територіями, бо там буде обмін землями. Я знаю це від росії та з розмов з усіма».
Нагадаємо, 13 серпня Зеленський та європейські лідери проведуть телефонну розмову з Трампом перед його зустріччю з путіним.
