СвітНорвегія планує збільшити допомогу Україні 

Норвегія планує збільшити допомогу Україні 

В наступному році Норвегія збільшить фінансову допомогу України приблизно до 2,7 мільярда доларів.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на норвезьку телерадіокомпанію NRK.

Цього року Норвегія виділила 27 мільярдів норвезьких крон (2,4 мільярда доларів) на підтримку, але в пропозиції щодо державного бюджету на 2025 рік цю суму скоротили до 15 мільярдів норвезьких крон (1,3 мільярда доларів).

Опозиція вважає, що це замало, і вимагає збільшення підтримки до 45 мільярдів норвезьких крон (4 мільярди доларів).

Тому уряд зустрівся з лідерами парламенту, щоб обговорити подальшу підтримку.

Після зустрічі прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре заявив, що уряд пропонує подвоїти пропозицію — щонайменше до 30 мільярдів норвезьких крон (2,7 мільярда доларів).

«В Україні ситуація дедалі серйозніша. І ми хочемо, щоб Норвегія була чітким і провідним прихильником боротьби України», — наголосив прем’єр-міністр.

Окрім військової підтримки України уряд також хоче, щоб гроші були використані для нарощування електричних потужностей та енергопостачання в Україні.

Тепер цю пропозицію мають обговорити в партійних групах.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc