УкраїнаУкраїна та Ірландія підписали безпекову угоду

Україна та Ірландія підписали безпекову угоду

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс підписали безпекову угоду між двома країнами.

Про це повідомив Офіс президента.

У 2024 році Ірландія має виділити Україні 128 млн євро на нелетальну військову підтримку та щонайменше 40 млн євро на гуманітарну допомогу.

Дублін також надасть системи розмінування та обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів і надалі братиме участь у коаліції з розмінування. Крім того, країна вивчить інші потенційні шляхи підтримки в межах коаліцій спроможностей Контактної групи з питань оборони, як-от ІТ-коаліція.

Окрім того, Ірландія забезпечить постійну підготовку Збройних сил України через Місію ЄС з військової допомоги (EUMAM) в Україні.

До слова, від початку повномасштабного  вторгнення рф Ірландія надала допомогу Україні майже на 380 млн євро.

Нагадаємо, ми повідомляли раніше про підготовку двох країн до підписання угоди.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc