Українаросіяни пошкодили лінію електропостачання ЗАЕС

росіяни пошкодили лінію електропостачання ЗАЕС

Внаслідок російських обстрілів на ЗАЕС пошкоджено одну з двох ліній електропостачання. Є загроза втрати зовнішнього живлення для охолодження реакторів у разі пошкодження другої лінії.

Про це повідомиляє пресслужба НАЕК «Енергоатом».

Наразі атомна електростанція перебуває в зоні підвищеного ризику небезпеки. Вона зʼєднана з українською енергосистемою лише однією лінією електропередачі.

Через пошкоджену зовнішню повітряну лінію тимчасово окупована Запорізька АЕС  отримує живлення від української енергосистеми для забезпечення власних потреб.

Якщо ж пошкоджень зазнає друга лінія, то енергетики прогнозують виникнення аварійної ситуації через втрату зовнішнього живлення насосів, що охолоджують активні зони реакторів і басейни витримки палива ЗАЕС.

«Українські фахівці поки не можуть оглянути місце пошкодження і розпочати ремонт лінії, адже існує реальна загроза повторного обстрілу ділянки російськими військами. Лінію відремонтують, як тільки спеціалістам буде гарантована безпека», – повідомили в «Енергоатомі».

Нагадаємо, росіяни запустили по Україні 35 “шахедів”

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc