Регіон РівнеЧому вночі мешканцям Рівненщини вимикають світло

Чому вночі мешканцям Рівненщини вимикають світло

Дефіцит в енергосистемі цілодобовий. Електроенергії не вистачає на всіх навіть вночі. Саме тому вимикають світло згідно графіків на Рівненщині та в Україні загалом застосовують і в нічну пору.

Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК.

Зазначається, що внаслідок обстрілів було втрачено близько дев’яти гігават потужностей, а це близько половини минулорічного пікового споживання взимку.

«Також вночі не працюють сонячні електростанції, які вдень навпаки допомагають енергосистемі чистими кіловатами. Ще на фактор відключень впливає те, що вночі зазвичай гідроелектростанції закачують воду. Для цього їм також потрібна енергія. Критична інфраструктура, заводи, підприємства, всі ті, хто переніс свою роботу на ніч», – пояснили в компанії.

В ДТЕК зауважують: через те, що відключення світла відбувається протягом всього дня, деякі споживачі підлаштовуються під це і переносять свої побутові справи на ніч. Приміром, гріють бойлер, перуть речі чи прасують.

«Все це вони роблять вночі, тому що за графіком у них є світло», – наголосили в компанії.

Нагадаємо, ДТЕК втратив 90% генерації через обстріли, але планує повернути більшість до жовтня

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc