Регіон РівнеНа заході України з ока чоловіка лікарі дістали 12-сантиметрового паразита

На заході України з ока чоловіка лікарі дістали 12-сантиметрового паразита

У Рівненському районі 61-річний чоловік звернувся до медиків зі скаргами на припухлість у ділянці шиї та відчуттям повзання чогось під шкірою. Під час оперативного втручання лікарі дістали з ока пацієнта 12-сантиметрового паразита – гельмінта.

Як повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, 61-річний мешканець Рівненського району звернувся за медичною допомогою наприкінці червня.

«Чоловік помітив припухлість у ділянці шиї, яка поступово переміщалась через праву щоку, лоб, ніс до правого ока, водночас пацієнт відчував повзання чогось під шкірою. Він звернувся у медзаклад за місцем проживання зі скаргами на біль у правому оці, почервоніння та сльозотечу», – йдеться у повідомленні.

Після огляду хірурги призначили чоловіку операцію, під час якої дістали 12-сантиметрового гельмінта з-під кон’юнктиви його правого ока. Нині пацієнта у задовільному стані виписали з лікарні.

Це вже другий за 2024 рік випадок підшкірного дирофіляріозу, зареєстрований на Рівненщині. У лютому захворювання виявили в мешканки Дубенського району. Тоді з вилиці жінки дістали три фрагменти десятисантиметрового гельмінта.

Нагадаємо, на захід України переміщується більш небезпечний вид гадюки

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc